Sezon 2016/2017

Published on 25 kwietnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 22.04.2017

Za nami ostatnia seria gier przed podziałem punktów. W Kielcach po rocznej przerwie wrócił doping. Niestety dolnośląskie derby pomiędzy Zagłębiem i Śląskiem rozegrano bez przyjezdnych. Z powodu zakazu do końca sezonu nie pojeżdżą fani Zagłębia Sosnowiec. Na nowym stadionie Widzewa pojawiła się pierwsza grupa przyjezdnych – ŁKS Łomża, który przy okazji tego meczu nawiązał oficjalne kontakty ze Stomilem (układ) i Vozdovacem Belgrad (zgoda).

W niższych klasach rozgrywkowych należy odnotować liczny wyjazd ŁKS-u do Nowego Miasta Lubawskiego. Na meczu drugiego zespołu Górnika Łęczna z Ładą Biłgoraj obie ekipy w dobrych liczbach. Tylko jeśli chodzi o oprawy, było wyjątkowo skromnie. Pirotechnikę odpaliło Zagłębie na derbach ze Śląskiem, piro odpaliła także… Termalika w Kielcach. To nie żart, ale i też nie pierwszy taki przypadek w historii ruchu kibicowskiego klubu z Niecieczy. Choreografia Pogoni na meczu z Lechią była wybitnie nieudana. Ultrasowali jeszcze fani GKS-u Tychy, Olimpii Grudziądz, Elany, Dolcanu i Sandecji.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Ruch Chorzów (1245).
Chorzowianie od dłuższego czasu prowadzili zapisy na wyjazdowe spotkanie w Poznaniu, na które otrzymali 2 tysiące biletów. Ostatecznie pociągiem specjalnym Ruch wraz ze zgodami przyjechał w 1245 osób. Dodajmy, że podczas zapisów istniała możliwość opłaty wyjazdu na raty – przy czym drugą transzę można było zapłacić w kolejnym miesiącu, po wypłacie. Sektor gości oflagowany dość konkretnie. Przyjezdni z dobrym dopingiem. Obie strony bez oprawy. Na trybunach ok. 20 tysięcy kibiców.

Cracovia – Legia Warszawa (900).
Legioniści przyjechali do Krakowa pociągiem specjalnym w 900 osób. Na tym meczu zadebiutowała nowa flaga “Mocno Legia”, a wszyscy przyjezdni mieli szaliki z jej motywem. W trakcie spotkania nie brakowało tradycyjnego napinania się przez gospodarzy siedzących blisko bufora. Legioniści sporo czasu poświęcili jednemu z krakusów, którego uzębienie było delikatnie przerzedzone.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (347).
Portowcy na meczu zaprezentowali oprawę składającą się z kartoniady oraz sektorówki z herbem. Całość wyszła nie najlepiej. Lechiści przyjechali do Szczecina autokarami w 347 osób, w tym Gryf Słupsk (22). W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Arka Gdynia – Wisła Płock (281).
Około 5,5 tysiąca kibiców obejrzało sobotnie spotkanie w Gdyni. Fani z Płocka przyjechali w 281 osób, w tym Stomil Olsztyn (5). Przyjezdni wywiesili 7 flag i prowadzili głośny doping.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok (208).
Białostoczanie przyjechali do Gliwic w dwie setki. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. Piast z mocno przeciętnym młynem i transparentem “InfoGliwice: Robicie sensacje tam gdzie ich nie ma. Z kibicami się nie zadziera!!!”.

Korona Kielce – Termalika Nieciecza (100).
Koroniarze po tym jak klubowi działacze cofnęli zakazy stadionowe, wrócili na trybuny. Na meczu z Niecieczą stawiło się 12 tysięcy fanów, w tym liczny młyn MKS-u. Kielczanie zaprezentowali flagowisko oraz nowe płótno “Korona to my”. Fani z Niecieczy w około 100 osób stawili na tym bliskim wyjeździe. Zaprezentowali sektorówkę oraz odpalili… pirotechnikę.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków (-).
W Lublinie na trybunach wyraźnie wyższa frekwencja niż na wcześniejszych meczach – oficjalnie niespełna 6 tysięcy kibiców. Fani Górnika nadal bojkotują mecze swojego klubu poza Łęczną i tym razem wspierali swój zespół rezerw.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław (-).
Derbowe spotkanie rozegrano niestety bez udziału kibiców gości. Obok sektora dla przyjezdnych zasiadła jedynie grupa wrocławskich kibiców niepełnosprawnych. Gospodarze wspierani przez Odrę Opole (10) oraz Zawiszę (4) i Arkę (2). Pod koniec pierwszej połowy zaprezentowali flagi na kiju oraz odpalili 16 rac, ognie wrocławskie i kilka pomarańczowych świec dymnych.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – Stal Mielec (210).
Na meczu przyjaźni w Nowym Sączu pojawiło się 210 fanów Stali z trzema flagami. “Sączersi” zaprezentowali zgodową oprawę.

GKS Tychy – Stomil Olsztyn (62).
Stomilowcy wspierani przez Polonię Bydgoszcz (3), wywiesili w sektorze gości 2 flagi. Gospodarze zaprezentowali sektorówkę i serpentyny.

Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów (37).

Niższe ligi:

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź (710).
Drwęca wystawiła 170-osobowy młyn, w tym Olimpia Grudziądz (50). Zaprezentowali sektorówkę “1919” oraz biało-niebieskie flagi na kiju. Łodzianie przyjechali w 710 osób z dwiema flagami.

Widzew Łódź – ŁKS Łomża (211).
Fani z Łomży przyjechali do Łodzi w 211 osób, w tym nowy układowicz – Stomil (30) oraz zgodowicz, Vozdovac Belgrad (5), a także Sparta Szepietowo (10). W sektorze gości wywiesili 6 flag. Zaprezentowali sektorówkę z herbem, flagi na kiju oraz odpalili stroboskopy i świece. Gospodarzy ok. 17 tysięcy. Rozciągnęli szytą sektorówkę.

Górnik II Łęczna – Łada Biłgoraj (200).
Przyjezdni na stadion dotarli ze sporym opóźnieniem. Łada wspierana przez układowiczów – Stal Stalowa Wola (50) i Polonię Przemyśl (40). Dobrze oflagowali sektor gości. Górnik wystawił 500-osobowy młyn, w którym zasiadła Chełmianka (100) i Motor.

Błękitni Stargard – Kotwica Kołobrzeg (170).
Śląsk II Wrocław – GKS Jastrzębie (110).
Pogoń Lębork – Bałtyk Gdynia (90).
KSZO Ostrowiec – Orlęta Radzyń (84).
Avia Świdnik – Resovia (70).
Radomiak Radom – Odra Opole (60).

Gryf Wejherowo – GKS Bełchatów (26).
Bełchatowianie z jedną flagą. Gospodarzy w młynie 40.

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Ostrovia Ostrów Wlkp. – KKS Kalisz (140).
KaKaeSiacy wspierani przez Elanę (19), stawili się w dobrej liczbie w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Jarota Jarocin (14).

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Twarde Pierniki Toruń – Anwil Włocławek (1200).

źródło: legionisci.com

 

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv