Published on 12 lutego, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-11.02.2019

W ostatni weekend wznowione zostały rozgrywki ekstraklasy. To co przede wszystkim pozytywnie zaskoczyło, to bardzo dobre liczby wyjazdowe. Pogoń pobiła swój rekord na wyjazdowym meczu ligowym, stawiając się w Gdańsku w 1800 osób. Dobre liczby zanotowały także Zagłębie Sosnowiec i Legia, jadąc na zakazie na swoje mecze – dzięki uprzejmości gospodarzy – odpowiednio do Wrocławia i Płocka. W bardzo dobrej jak na swoje możliwości liczbie stawiło się w Poznaniu Zagłębie Lubin.

Jeśli chodzi o oprawy meczowe, to o takie zadbali fani Arki oraz Górnika. Zabrzanie odnieśli się w swojej prezentacji do sytuacji z Chorzowa, gdzie kolejni zatrzymani chuligani Ruchu poszli na współpracę z policją i sypią swoich niedawnych kolegów z trybun. Ponadto warto odnotować, że Piast zapowiedział powrót na trybuny od najbliższego meczu w Gliwicach.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin (1800)
Rekordowy wyjazd Portowców do Gdańska, gdzie dotarli pociągiem specjalnym, ze wsparciem Kotwicy. Szczecinianie nie uszanowali minuty ciszy poświęconej zmarłemu prezydentowi Gdańska. W trakcie meczu zaprezentowali chorągiewki w barwach i odpalili trochę piro. Lechiści wywiesili transparent “Stomil nigdy nie zginie”.

Wisła Płock – Legia Warszawa (800)
Legioniści do Płocka przyjechali dzięki uprzejmości gospodarzy, którzy pomimo zakazu wpuścili warszawiaków do sektora gości. Dobra frekwencja po stronie Wisły – łącznie na trybunach zasiadło 8,1 tys. widzów.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec (750).
Sosnowiczanie do Wrocławia przyjechali dzięki uprzejmości fanów Śląska – pomimo zakazu wyjazdowego na tym wyjeździe stawiło się 750 kibiców Zagłębia z 14 flagami. Śląsk ze słabą frekwencją na poziomie 7 tys. i ze skromnym młynem.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin (600)
Zagłębie w bardzo dobrej liczbie stawiło się w Poznaniu, zasiadając w sektorze gości w 600 osób, w tym Zawisza (80), Arka (5), Falubaz (1) i Odra Opole (1). W sektorze gości wywiesili 10 flag, z których trzy zawisły po raz pierwszy. Na trybunach zasiadło ponad 12 tys. kibiców, a młyn lechitów nadal mocno przerzedzony.

Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok (137)
Na daleki wyjazd do Legnicy wybrało się 137 fanów Jagiellonii. W sektorze gości wywiesili jedną flagę i transparent “#PostawmyAdama”. Miedzi w młynie ponad 600. Na sektorze rodzinnym zaprezentowana została skromna oprawa.

Arka Gdynia – Korona Kielce (100)
Arkowcy wspierani m.in. przez KSZO (32) z flagą. Fani Korony przyjechali do Gdyni w 100 osób, z trzema flagami. Machali też flagami na kijach. Arka z oprawą z okazji 93. urodzin Gdyni, składającą się z transparentu “Zbudowali miasto, które zostało dumą Polski i Polaków” oraz malowanej sektorówki.

Cracovia – Piast Gliwice (-)
Młyn gospodarzy wyglądał lepiej niż jesienią. Pasy wywiesiły transparent mobilizujący na wyjazd do Warszawy, gdzie w najbliższą niedzielę zagrają z Legią. Piast w ostatnich dniach poinformował, że po długiej walce z działaczami (od pamiętnego, przerwanego derbowego meczu z Górnikiem) wraca na trybuny i prowadzić będzie doping, jak również rozpocznie organizację wyjazdów. W Krakowie Piastoholicy jeszcze się nie pojawili. Pierwszym meczem, na którym mają wspierać swój zespół z trybun będzie spotkanie z Lechem.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków (-)
Wiślacy na ten wyjazd pojechać nie mogli. Po zmianach w strukturach SKWK fani Białej Gwiazdy mają jednak niebawem normalnie jeździć na wyjazdowe mecze. Kibice Górnika na poniedziałkowym spotkaniu stawili się w dość dobrej liczbie, 14,7 tys. Zaprezentowali oprawę poświęconą chorzowskim konfidentom, którzy poszli na współpracę z psiarnią. Rozciągnięte zostały transparenty z ksywami “Niebieskich”, trans z hasłem “Fabryka konfidentów – odważnych panów zmieniacie w policyjnych kompanów”, a całość dopełniła malowana sektorówka przedstawiająca chorzowskie “60-tki” i świadków koronnych.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv