Published on 6 listopada, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 02-05.11.2018

W minionym tygodniu tylko na dwóch stadionach ekstraklasy sektory gości pozostały puste, ale liczby wyjazdowe i tak pozostawiały wiele do życzenia. Fani Górnika w niespełna pięć setek przyjechali do Warszawy. Legioniści zaprezentowali trzy sektorówki oraz odpalili duże ilości pirotechniki, promując akcję “#KiedyMyŻyjemy”. Bardzo słabo prezentuje się młyn lechitów, którzy są przecież świeżo po zakończeniu protestu. W Poznaniu ze słabej strony pokazali się także lechiści. Miedź tymczasem zupełnie odpuściła wyjazd do Krakowa, notując wyjazdowe zero.

W niższych klasach rozgrywkowych miało miejsce kilka spotkań z lepszą frekwencją po stronie gości. Widzew w 850 osób na zakazie dotarł do Grudziądza, Motor w 260 do Nowego Targu, a GieKSa w 259 osób do Bytowa. Ponadto w minionym tygodniu miała miejsce pierwsza część meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Na Podkarpaciu większe zainteresowanie wzbudziły derby powiatu pomiędzy Unią Nowa Sarzyna i Pogonią Leżajsk.”

Oprócz Legii, oprawy przygotowali m.in. fani Olimpii Elbląg, Świtu NDM, Odry Wodzisław i JKS-u Jarosław.

SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Górnik Zabrze (495).
Zabrzanie przyjechali autokarami w niespełna pięć setek. W sektorze gości wywiesili sześć flag. Legionistów ok. 18 tys. Zaprezentowali oprawę składającą się z trzech sektorówek przedstawiających dłonie trzymające kartkę z następującymi hasłami: “Wielu Polaków błędnie śpiewa hymn narodowy”, “Używając słowa ‘póki’ zamiast ‘kiedy’. Postanowiliśmy to zmienić…” oraz “#KiedyMyŻyjemy”. Następnie na Żylecie odpalone zostały spore ilości pirotechniki (race, świece dymne), które utworzyły biało-czerwone barwy. W związku z zadymieniem murawy, spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Mecz bez obustronnych bluzgów.

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin (230).
Portowcy do Gdyni przyjechali w 230 osób z kilkoma flagami. Na trybunach ok. 7 tys. widzów. Gospodarze bez oprawy.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk (216).
Bardzo słaba frekwencja na stadionie przy Bułgarskiej – tylko ok. 8 tys. widzów. Lechici ze skromnym młynem, w którym wywiesili transparent zachęcający do udziału w marszu Niepodległości. Lechiści w skromnej liczbie w sektorze gości, biorąc pod uwagę ich wyjazdowe możliwości i odległość. Wywiesili trzy flagi.

Śląsk Wrocław – Wisła Płock (140).
Gospodarze ze skromnym młynem i transparentem zachęcającym do udziału w Marszu Niepodległości. Wisła przyjechała w 140 osób z pięcioma flagami.

Zagłębie Sosnowiec – Jagiellonia Białystok (100).
Blisko setka białostoczan przyjechała w poniedziałek do Sosnowca na mecz swojej drużyny. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. Na stadionie Ludowym zasiadło ok. 3,1 tys. widzów.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce (48).
Na wyjazd do Lubina wybrało się tylko 48 kibiców Korony. W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Piast Gliwice – Wisła Kraków (-).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi – fani Piasta kontynuują protest, wiślacy w ramach kibicowskiej solidarności do Gliwic nie pojechali.

Cracovia – Miedź Legnica (0).
Kibice Miedzi odwołali wyjazd do Krakowa i sektor gości pozostał tego dnia pusty – być może liczyli na zakaz po oprawie na zgodowym meczu ze Śląskiem, ale Komisja Ligi ukarała ich klub jedynie grzywną. “Pasy” na tym meczu wprowadziły do swojego repertuaru nową piosenkę.

Niższe ligi:

Olimpia Grudziądz – Widzew Łódź (850).
Olimpia wystawiła na meczu z RTS-em ok. 300-osobowy młyn. Wspierani przez Wigry Suwałki i Drwęcę NML (13). Widzewiacy, pomimo zakazu za mecz z Ruchem, pojawili się w Grudziądzu w 850 osób. Wraz z nimi delegacje Ruchu, Elany i Wisły. Przyjezdni wywiesili 6 flag.

Podhale Nowy Targ – Motor Lublin (260).
Motorowcy z flagą “Nieproszeni goście”, wspierani przez Hetmana (60) i Śląska (11).

Bytovia Bytów – GKS Katowice (259).
Katowiczanie wywiesili pięć flag oraz transparent “PNG&GRR”. Ze względu na słabą postawę piłkarzy, GKS bez dopingu, z jedynie kilkoma okrzykami. Po meczu piłkarze sami podeszli pod ich sektor i zainicjowali rozmowę. Bytovia ze skromnym młynem, który dopingował przez cały mecz.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie (188).
Na sektor gości udało się wejść jedynie 87 kibicom z Jastrzębia, w związku z czym cała grupa opuściła stadion jeszcze w pierwszej połowie i udała się w drogę powrotną.

Radomiak Radom – Górnik Łęczna (156).
Fani Górnika wspierani przez Chełmiankę (4) i Motor (2), wywiesili w sektorze gości dwie flagi.

Wigry Suwałki – Raków Częstochowa (131).
Raków na wyjeździe do Suwałk wspierany przez Chemik Kędzierzyn (37) i Stomil (3). Wigier w młynie 80.

Stal Mielec – Stomil Olsztyn (114).
Stomilowcy wspierani przez Polonię Bydgoszcz (20) i ŁKS Łomża (10). Przyjezdni wywiesili pięć flag.

Unia Nowa Sarzyna – Pogoń Leżajsk (100).
Ciekawe derbowe spotkanie na Podkarpaciu, na którym gospodarze wystawili liczny młyn, wspierani m.in. przez Resovię (161), JKS Jarosław (90) i Stal Sanok (25). Zaprezentowali transparent “Leżajski chamie, pamiętaj tutaj Unia trzyma władzę” oraz odpalili piro. Goście z trzema flagami. Odpowiedzieli gospodarzom transparentem “Błazny na uwadze miejcie to, że znaczycie dla nas pstro”.

Izolator Boguchwała – Wisłoka Dębica (127).
Włókniarz Zelów – RKS Radomsko (113).

ŁKS Łódź – Odra Opole (92).
Fani Odry obecni w Łodzi, dzięki uprzejmości ełkaesiaków, którzy przeznaczyli dla nich część swojego sektora.

Znicz Pruszków – ROW Rybnik (79).
Fani ROW-u wspierani przez Górnika (7) z dwiema flagami.

Rzemieślnik Pilzno – Karpaty Krosno (74).

JKS Jarosław – Stal Sanok (70).
Na meczu przyjaźni pojawiło się 70 kibiców Stali Sanok. We wspólnym młynie dwukrotnie odpalana była pirotechnika w asyście flag na kiju.

Świt Nowy Dwór Maz. – Polonia Warszawa (67).
Gospodarze zaprezentowali malowany transparent “Nowodworska Kanada”, sektorówkę z liściem klonowym oraz piro. Świt z 160 osobowym młynem, w tym MKS Ciechanów (40) i Bug Wyszków (11).

Kotwica Kołobrzeg – KKS Kalisz (59).
Na meczu przyjaźni fani KKS-u zasiedli razem z Kotwicą (50).

Stal Rzeszów – Wisła Sandomierz (56).
Gospodarzy w młynie ok. 190, w tym Polonia Przemyśl (50).

Korona Rzeszów – Polonia Przemyśl (50).

Orlęta Radzyń Podlaski – Hutnik Kraków (30).
Przyjezdni z dwiema flagami.

Warta Poznań – Termalika Nieciecza (20).
Przyjezdni z dwiema flagami i transparentem “100-lecie Niepodległości”.

Sokół Nisko – Igloopol Dębica (20).
Górnik II Zabrze – Stilon Gorzów (14).
Błękitni Stargard – Radomiak Radom (1).

Puchar Polski:

Raków Częstochowa – Lech Poznań (410).
Lechici w dobrej liczbie stawili się w Częstochowie. Po meczu przeprowadzili ostrą rozmowę ze swoimi graczami. Raków z licznym młynem – na trybunach ok. 4 tys. widzów.

Legionovia Legionowo – Górnik Zabrze (123).
Zabrzanie do Legionowa przyjechali autokarami w 123 osoby, w tym ROW (12) i Wisłoka (3). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

GKS Katowice – Jagiellonia Białystok (90).
Przyjezdni bez flag.

Huragan Morąg – Arka Gdynia (55).
Przyjezdni bez flag. Gospodarze bez młyna.

GKS Bełchatów – Miedź Legnica (1).

Piast Gliwice – Legia Warszawa (-).
Legioniści do Gliwic nie pojechali w ramach kibicowskiej solidarności z fanami Piasta, którzy walczą ze swoimi działaczami.

 

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv