Sezon 2014/2015

Published on 4 listopada, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.10 – 02.11.2014

Mecz Śląska z Lechem był najciekawszym kibicowsko spotkaniem ostatniej kolejki Ekstraklasy. 22,5 tysiąca kibiców na trybunach, w tym ponad 1700 kibiców gości, oprawa z użyciem pirotechniki – to w ostatnim czasie zdarza się coraz rzadziej. Najlepszym przykładem sporego spadku formy wyjazdowej jest przyjazd Ruchu na Łazienkowską.

Chorzowianie, którzy jeszcze niedawno nie mieli większych problemów z wykupieniem przyznanej im puli biletów, tym razem zebrali się w zaledwie 650 osób (w tym 150 widzewiaków). Sektor gości na nowym stadionie Jagiellonii “rozdziewiczył” GKS Bełchatów, chociaż było ich niewielu. Wiadomo, że lepiej jeżdżące ekipy będą miały okazję do pokazania się w bardziej okazałych liczbach, bo gospodarze będą przyznawać ok. 1000 biletów. Pogoń jako jedna z niewielu ekip miała okazję dopingować swój zespół na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze, a wszystko dzięki uprzejmości fanów KSG.

W niższych ligach należy odnotować dobry wyjazd GKS-u Katowice do Nowego Sącza i Wisły Płock do Chojnic. W Pucharze Polski najliczniejszy wyjazd zaliczył Śląsk do Stalowej Woli.

W minionym tygodniu ultrasowali fani Śląska (oprawa “Chcemy Więcej Dobrych Piłkarzy” z użyciem kilkuastu rac), Jagiellonii (sektorówka), Odry Opole (foliowa sektorówka podświetlona piro), Stali Gorzyce (transparent i race), Sandecji (prezentacja “Ambicja pcha nas do przodu”), “Stalówki” (folie i mini sektorówka), Ostrovii (kartoniada), Jaroty (pasy materiału, świece dymne i OW), a także Naprzodu Janów (dwie oprawy na meczu z GKS-em Katowice).

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław 1-1 Lech Poznań (1731).
Gospodarze na tym meczu byli wspierani przez ekipę Ferencvarosu z flagą. Zaprezentowali oprawę – okrągłą sektorówkę przedstawiającą Janusza Sybisa (były piłkarz WKS-u) z hasłem “Kibicom się marzy…”, która miała obramówkę z rac oraz transparent “CHcemy Więcej Dobrych Piłkarzy”. Lechici nieźle oflagowali swój sektor i machali kilkoma flagami na kiju.

Legia Warszawa 2-1 Ruch Chorzów (656).
Bardzo słaby wyjazd Ruchu. Chorzowianie wykorzystali, i to dzięki pomocy Widzewa (150), zaledwie 656 wejściówek. W sektorze gości zasiadło także dwóch kibiców Kotwicy Kołobrzeg. Przyjezdni wywiesili 13 flag, w tym nowe płótno “Fabryka chuliganów”, a także transparent “Dobry doping, młyn, oprawy, w chuligance ‘trudne sprawy'”. Na stadion nie udało się im wnieść malowanego płótna “Warszawscy Posrańcy”. Sporo bluzgów z obu stron przez całe spotkanie.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (160).
Pogoń przyjechała do Zabrza w 160 osób i dzięki uprzejmości fanów KSG, miała możliwość zająć jeden z ich sektorów.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk (121).
Dobry wyjazd lechistów do Łęcznej. Wspierało ich czterech fanów Wisły, wywiesili dwie flagi.

Jagiellonia Białystok 0-1 GKS Bełchatów (35).
Na poniedziałkowym meczu pojawiło się ponad 12 tysięcy kibiców. Jagiellonia rozciągnęła sektorówkę w barwach, a także wywiesiła transparenty “Trenerze jesteśmy z tobą” i “11.11.2014 widzimy się w Warszawie”. GKS przyjechał w skromnej grupie z jedną flagą – “1977”.

Korona Kielce 3-2 Wisła Kraków (-).
Wisła jak zwykle nie mogła pojawić się na wyjazdowym meczu w Kielcach. Koroniarze bez oprawy, ale z niezłym jak na ich możliwości młynem.

Cracovia 1-0 Zawisza Bydgoszcz (-).
Na trybunach nie działo się nic ciekawego, gości z wiadomych powodów brak. Mecz obejrzało niewiele ponad 5,2 tysiąca fanów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-4 Piast Gliwice (-).
Niewiele ponad 3 tysiące osób na stadionie. Sektora gości nadal brak.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice (216).
Katowiczanie wspierani przez JKS Jarosław (32), Górnika (12) i Banik (2). Gospodarze ze skromną oprawą.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock (137).
Goście z niezłym oflagowaniem i dopingiem przez całe spotkanie.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów (100).
Po dalekiej podróży głogowianie nie mieli okazji wejść do sektora gości. Przyjechali w trakcie drugiej połowy meczu.

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn (65).
Goście wywiesili trzy flagi i prowadzili doping przez cały mecz.

Flota Świnoujście – Wigry Suwałki (7).

Niższe ligi:

Orzeł Rudnik – Stal Gorzyce (95).
Goście zaprezentowali w II połowie oprawę – transparent “Raca płonie, serce też aż do śmierci ZKS” oraz 15 rac. Gospodarzy w młynie ok. 40.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola (80).
Stalówka wywiesiła jedną flagę.

Sawa Sonina – Polonia Przemyśl (98)
Powiślak Końskowola – Hetman Zamość (75)
Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów (50)
Sparta Brodnica – Warta Poznań (17)
Resovia – Chełmianka Chełm (0)

Puchar Polski:

Stal Stalowa Wola 0-1 Śląsk Wrocław (430).
Śląsk przyjechał do Stalowej Woli w 320 osób, w tym Opava (8), Miedź (1) i Wisła (1). Motor (100) został zatrzymany na rogatkach miasta i nie pozwolono im wspomóc wrocławian na trybunach. “Stalówka” zaprezentowała oprawę – zielone folie wraz z sektorówką z herbem klubu, później rzucili serpentyny.

Legia Warszawa d. 3-1 Pogoń Szczecin (170).
Portowcy z jedną flagą. Na trybunach ponad 15 tysięcy kibiców, w tym 7 tysięcy dzieci ze szkół. Legioniści wywiesili transparent “Andrzej Fonfara. Tylko zwycięstwo Bracie”.

Ostrovia Ostrów Wlkp. d. 1-2 Cracovia (120).
Gospodarzy w młynie niespełna 300. Zaprezentowali sektorówkę z herbem i hasłem “105 lat tradycji” oraz kartoniadę. Goście, wspierani przez kibiców Lecha, przyjechali w 120 osób.

Górnik Zabrze 2-4 Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).

Lech Poznań d. 4-2 Jagiellonia Białystok (50).
Na trybunach ponad 10 tysięcy kibiców. Lechici wprowadzili do swojego repertuaru nową pieśń oraz wywiesili transparent “Chcesz zabawy? Wrzuć 5 zł na oprawy”. Jagiellonia stawiła się na tym wyjeździe w 50 osób.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek (46).
Anwil do Starogardu Gdańskiego pojechał w 46 osób, z czterema flagami. Wywiesili także transparenty skierowane do zawodników: “Jakie założenie masz? Proste – walczyć i wygrywać”. Gospodarze ze skromnym młynem, flagami na kiju i transparentem “Biało-niebieski sens życia”.

Wyjazd tygodnia: 1731 kibiców Lecha we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska na meczu z Lechem

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv