Sezon 2013/2014

Published on 6 listopada, 2013 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.10 i 01-03.11.2013

W ostatnim tygodniu piłkarze ekstraklasy rozegrali dwie ligowe kolejki. Sporo kontrowersji wzbudziło zlekceważenie minuty ciszy ku pamięci Tadeusza Mazowieckiego przez kibiców Lechii Gdańsk. Lechistom oberwało się najmocniej ze strony mediów, tymczasem podobnie zachowali się fani także innych klubów, którzy w tym czasie skandowali hasła antykomunistyczne.

W ekstraklasie było kilka niezłych wyjazdów. Najlepszy zaliczyli legioniści do Bydgoszczy (1750). Dobrze wypadł też Górnik w Poznaniu (1100), Śląsk w Gdańsku (1000) czy Korona na Cracovii (971). Słabiej ostatnio prezentuje się Widzew, który na Wisłę pojechał tylko w 537 osób. Dla wielu ekip to pewnie nieosiągalny poziom, ale RTS-owi taka liczba chluby nie przynosi.

W niższych ligach najciekawsze były mecze Arki z Chojniczanką (ze sporym wsparciem Lechii), Stali Rzeszów ze Stalówką, Zagłębia Sosnowiec z Rakowem oraz Resovii z Polonią Przemyśl.

Pod względem opraw na wyróżnienie zasługują prezentacja Motoru i Zawiszy. Ultrasowali także Pogoń, Widzew, Arka i Chojniczanka.

Ekstraklasa – 15. kolejka:

Lech Poznań 3-1 Górnik Zabrze (1100).
Górnik w ponad tysięcznej grupie przyjechał pociągiem specjalnym do Poznania. W sektorze gości zasiadło także 55 fanów GKS-u i 18 Wisłoki Dębica. Przyjezdni wywiesili 16 flag. Prowadzili niezły doping, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie machali 60-cioma flagami na kiju. Lech z przeciętnym dopingiem, bez oprawy.

Lechia Gdańsk 1-2 Śląsk Wrocław (1000).
Na meczu przyjaźni pojawiło się ok. 1000 wrocławian, którzy zasiedli w sektorach gospodarzy. Po meczu najwięcej mówiło się o minucie ciszy dla Tadeusza Mazowieckiego, której nie uszanowali lechiści, wyzywając w tym czasie komunistów. Fani Śląska przywieźli ze sobą dwie flagi.

Cracovia – Korona Kielce (971).
Korona w dobrej liczbie stawiła się w niedalekim Krakowie. Wraz z nimi w sektorze zasiedli fani Stali Mielec (112). Przyjezdni wywiesili 14 flag. Goście prowadzili dobry doping. Ochrona nie pozwoliła im wnieść na sektor peleryn w barwach oraz flag na kiju. Cracovia pod względem liczebności młyna i głośności dopingu wypadła słabo.

Widzew Łódź 2-1 Pogoń Szczecin (228).
Portowcy przyjechali do Łodzi i obejrzeli spotkanie dzięki uprzejmości widzewiaków. Było ich 228. Widzew zaprezentował oprawę poświęconą kibicom RTS-u, którzy odeszli z tego świata. Zadebiutowała także poświęcona im flaga.

Legia Warszawa 2-0 Zagłębie Lubin (140).
Słaby wyjazd Zagłębia, które do Warszawy przyjechało w 140 osób z trzema flagami. W ciągu całego meczu krzyknęli tylko kilka razy. Frekwencja na meczu niższa niż zazwyczaj, ale doping legionistów był niezły.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz ().
Podczas rozegranego we wtorek spotkania fani Ruchu pożegnali zmarłą legendę ich klubu – Gerarda Cieślika. Rozwiesili transparent “Niech Pan prowadzi Cię naszą pieśnią w kwiaty niebieskich łąk”. Zawisza w nie najgorszej liczbie jak na środek tygodnia. W sektorze gości wywiesili jedno swoje płótno oraz małą flagę ŁKS-u.

Piast Gliwice 2-1 Jagiellonia Białystok (70).
Fani Jagiellonii przyjechali do Gliwic w 70 osób, z dwiema flagami. Fani Piasta po serii słabych meczów swojego klubu skandowali niezbyt pochlebne hasła pod adresem trenera. “W związku z wulgarnymi okrzykami, które słyszeliśmy podczas wczorajszego meczu T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok pragniemy poinformować, że Rada Nadzorcza i Zarząd Gliwickiego Klubu Sportowego Piast S.A. zdecydowanie potępiają zachowanie części kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Okrzei, którzy obrażali sztab szkoleniowy Piasta Gliwice. Wyrażamy głębokie ubolewanie z tego faktu, informując jednocześnie, że klub wyciągnie konsekwencje wobec osób, prowokujących i zachęcających do tego typu działania” – czytamy w oświadczeniu Piasta.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Wisła Kraków (100).
Wiślacy mimo braku sektora gości na stadionie w Bielsku, przyjechali w 100 osób i zajęli miejsca na dwóch trybunach. Młyn Podbeskidzia skromny.

Ekstraklasa – 14. kolejka:

Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa (1750).
Legioniści na środowy wyjazd pojechali w 1750 osób, w tym liczne fankluby, np. Chełmża (180 osób). W sektorze gości wywiesili 6 flag i prowadzili przeciętny doping w II połowie. W pierwszej połowie bez dopingu, z powodu powolnego wpuszczania na sektor. Zawisza z licznym młynem, niezłym dopingiem oraz oprawą, na którą składały się szarfy tworzące hasło “HWDP”, kartoniki oraz pirotechnika. Cały mecz bez bluzgów, “uprzejmości” zaczęły się dopiero po meczu.

Wisła Kraków 3-0 Widzew Łódź (537).
Widzewiacy pojechali do Krakowa w słabej liczbie, z niezłym oflagowaniem. Wraz z nimi Ruch. Przyjezdni nie mieli większych szans na przebicie się z dopingiem. Obie strony bez oprawy. Nie szczędzili sobie wzajemnych “uprzejmości”.

Zagłębie Lubin 1-3 Lechia Gdańsk (430).
Lechiści (125), z dobrym wsparciem Śląska (305), pojawili się w Lubinie w niezłej liczbie jak na środek tygodnia. Przyjezdni wywiesili dwie flagi.

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała (40).
Podbeskidzie do Wrocławia pojechało samochodami w 40 osób. Swoją obecność zaznaczyli dwoma okrzykami. Wrocławianie wywiesili tylko dwie flagi.

Korona Kielce 1-4 Ruch Chorzów (410).
Ruch na stosunkowo bliski wyjazd pojechał w 410 osób, w tym delegacja Widzewa z Bełchatowa. Nie wszyscy weszli na stadion. W sektorze gości wywiesili 12 flag. Obie strony z przeciętnym dopingiem.

Pogoń Szczecin 4-0 Piast Gliwice (6).
Portowców na meczu ok. 6 tysięcy, z przeciętnym dopingiem. Zaprezentowali oprawę, poprzez którą chcieli pokazać, szczególnie władzom miasta, jak zacofany jest Szczecin pod względem budowy nowoczesnych obiektów. Malowana sektorówka Pogoni przedstawiła pocztówkę ze zdjęciem starego, rozpadającego się stadionu w Szczecinie i hasło “Ostatni taki stadion w kraju”. Sektorówkę zaprezentowali na trybunie prostej. Piast przyjechał w skromnej liczbie.

Górnik Zabrze 0-1 Cracovia (-).
Zabrzan na meczu 3 tysiące, z dobrym dopingiem. Gości brak z powodu braku sektora.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (-).
Kolejny mecz w Białymstoku bez przyjezdnych. Gospodarze zaprezentowali jedynie serpentyny.

I liga:

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice (537).
Ten mecz już wcześniej wzbudzał sporo emocji. Chojniczankę wsparło na wyjeździe kilka ekip: Lechia (205), Gryf Słupsk (57), Moto-Jelcz Oława (27), KP Starogard (14) i Śląsk (10). Przyjezdni mieli problemy z wniesieniem oprawy meczowej i w związku z tym zaprezentowali jedynie małą sektorówkę w kształcie koszulki i trochę pirotechniki. Arkowcy z prezentacją – transparentem “Najwyższy czas znów obrać wspólną drogę, w końcu rozliczyć się z każdym wrogiem”, malowanym motywem “Hooligans from Arka” i strobo.

GKS Katowice – Stomil Olsztyn (250).
Dobry wyjazd Stomilu, który w 250 osób stawił się w Katowicach, w tym Polonia Bydgoszcz (23) i Hutnik Kraków (1). Na stadion nie weszło 35 osób. Przyjezdni wywiesili 11 flag i prowadzili przeciętny doping. GKS z dobrym dopingiem.

Okocimski Brzesko – GKS Tychy (174).

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock (96).
Zdecydowana większość przyjezdnych została cofnięta. Gospodarze ze skromnym młynem.

Flota Świnoujście – GKS Bełchatów (93).
Goście przyjechali do Świnoujścia dwoma autokarami. Wywiesili dwie flagi i prowadzili słaby doping. Flota bez młyna.

ROW Rybnik – Puszcza Niepołomice (15).
Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz (0).

Miedź Legnica – LKS Nieciecza (0).
Gospodarzy w młynie ok. 150.

II liga:

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola (330).
Młyn gospodarzy na tym meczu liczył prawoe 700 osób, w tym Karpaty Krosno (140). Stalówka przyjechała w 330 osób, w tym Polonia Przemyśl (15), Łada Biłgoraj (14) i Stal Gorzyce. Nie brakowało obustronnych bluzgów.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa (310).
Raków pojechał do Sosnowca transportem kołowym w 310 osób, w tym Chemik (31) i Videoton (10). Obie ekipy nie uszanowały minuty ciszy dla zmarłego Tadeusza Mazowieckiego. Zagłębie wystawiło 300-osobowy młyn. W trakcie I połowy delegat miał zastrzeżenia do płótna “Pozdrowienia do więzienia” i ochrona próbowała je zerwać. To skutkowało się awanturą, którą zakończyło dopiero rozpylenie dużych ilości gazu. Po przerwie młyn sosnowiczan rozszedł się, a dopingował jedynie Raków.

Błękitni Stargard Szczeciński – Odra Opole (75).
Odra, wspierana na dalekim wyjeździe przez Polonię Bytom (9), stawiła się w 75 osób z jedną flagą “Najwierniejsi”.

Motor Lublin – Olimpia Elbląg (64).
Goście z Elbląga przyjechali w 64 osoby, w tym Legia (26) i Zagłębie (1), z jedną flagą – “Veterani”. Motor zaprezentował ładną malowaną sektorówkę z zamaskowanym kibicem, herbem klubu i miasta na tle panoramy Lublina oraz transparent “Bandyckie miasto bandycki klub”. Motorowcy z głośnym dopingiem. Przed meczem obie ekipy nie uszanowały minuty ciszy dla Mazowieckiego.

Rozwój Katowice – Chrobry Głogów (64).

Górnik Wałbrzych – Ostrovia Ostrów Wielkopolski (55).
Ostrovia przyjechała do Wałbrzycha w 40 osób, wspierana przez Górnika Konin (15). Goście wywiesili 4 flagi.

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki (51).
Warta Poznań – Gryf Wejherowo (14).
Bytovia Bytów – MKS Kluczbork (5).
Radomiak Radom – Legionovia Legionowo (0).

Niższe ligi:

Resovia Rzeszów – Polonia Przemyśl (260).
Ciekawy pojedynek w III lidze, na który pojechało 260 fanów Polonii, w tym Wisła Kraków (85) i Stalówka (20). Przyjezdni wywiesili 11 flag, w tym cztery Wisły.

Wolania Wola Rzedzińska – Glinik Gorlice (110).
Glinik (31) wspierany przez Unię Tarnów (70) i Podhale Nowy Targ (9). Przyjezdni z dwiema flagami.

Polonia Łaziska – Ruch Radzionków (85).
Polonia Głubczyce – Odra Wodzisław (80).

Wisła Sandomierz – Górnik Libiąż (56).
Górnik przyjechał w 56 osób, w tym Beskid Andrychów (24) i Szombierki Bytom (7). Swoją obecność zaznaczyli zza ogrodzenia, po czym pojechali na mecz Beskidu w Krakowie.

Unia Tarnów – Poroniec Poronin (0).
Gospodarzy w młynie 100. Zaprezentowali oprawę “Tarnów Pierwszy Niepodległy”.

Wyjazd tygodnia: 1100 kibiców Górnika w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Sektorówka Motoru Lublin na meczu z Olimpią Elbląg

Źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv