Sezon 2014/2015

Published on 31 marca, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 27-29.03.2015

Mecze reprezentacji tradycyjnie oznaczają przerwę w meczach ekstraklasy, ale drużyny niższych lig rozgrywały swoje mecze. W I lidze dobrą oprawę zaprezentowała Arka. Szkoda, że do Gdyni nie dotarli goście z Legnicy, którzy jak wiadomo mają przyjazne stosunki ze Śląskiem. Ciekawe kibicowsko lokalne derby rozegrały Avia z Motorem oraz ŁKS Łomża z Warmią Grajewo.

Na tym drugim spotkaniu zabrakło co prawda kibiców Warmii, ponieważ zostali zatrzymani przez policję przy wjeździe do Łomży. W sektorze gości zasiedli fani Jagiellonii Białystok, którzy akurat problemów z dotarciem na stadion nie mieli. Avia na meczu z Motorem przygotowała skromną, ale estetyczną prezentację “Lot na całe życie”. Motorowcy wypełnili sektor gości.

W II lidze Zagłębie podejmowało Raków. Częstochowianie zaprezentowali płótno oraz okazjonalne szaliki “Wyjazd rzecz święta”, zaś sosnowiczanie transparent “Tylko awans – wspólny priorytet. Sukces hokeistów weźcie za autorytet!”. Na meczu przyjaźni pomiędzy Czuwajem a MKS-em Radymno fani zaprezentowali dwie oprawy. Ultrasowała też “Stalówka”, ŁKS Łomża, Stal Mielec, Górnik Wałbrzych, Pogoń Lębork i Beskid Andrychów.

Na wyjazdach dobrze pokazał się Radomiak w Grodzisku, ROW Rybnik w Stalowej Woli, czy Podlasie Biała Podlaska w Chełmie. Kibice Tarnovii na swoim stadionie kolejny raz wystawili ponad 100 osobowy młyn i zaprezentowali oprawę w odpowiedzi na ostatnie prezentacje “Jaskółek”.

Na finał Ligi Mistrzów w siatkówce do Berlina pojechało 1500 kibiców Resovii oraz 1000 fanów Skry Bełchatów.

I liga:

Arka Gdynia – Miedź Legnica (0).
Arkowców na tym meczu ponad 5 tysięcy. Kibice gości mimo sporej mobilizacji przed wyjazdem do Gdyni nie ruszyli. Arkowcy rozpoczęli mecz od minuty ciszy ku pamięci “Mariego” (10. rocznica śmierci). W 70. minucie zaprezentowali oprawę, na którą składały się dwie sektorówki, transparent “Nieważne jaki obiorę kurs, na który trafię ląd, w sercu mam wyryte, że jestem stąd”, flagi na kiju oraz piro.

Stomil Olsztyn – Widzew Łódź (-).
Gospodarze wystawili w Ostródzie 900 osobowy młyn. Łącznie na meczu ponad 2,3 tysiąca osób.

Niższe ligi:

Avia Świdnik – Motor Lublin (470).
Gospodarze wystawili 300 osobowy młyn i zaprezentowali malowaną sektorówkę przedstawiającą pilota oraz transparent “Lot na całe życie…”. Motor w nadkomplecie stawił się w sektorze gości, a wraz z nimi Chełmianka (40), Śląsk (10) i Górnik Łęczna. Na stadion udało się wejść 350 kibicom Motoru, zaś pod bramami 120 fanów, w tym kibice Chełmianki.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa (248).

Pogoń Leżajsk – Polonia Przemyśl (161).

Czuwaj Przemyśl – MKS Radymko ().
Na meczu gospodarze wraz z “Radką” wystawili 180-osobowy młyn i zaprezentowali dwie oprawy. Pierwszą poświęcili zmarłemu kibicowi przemyskiego klubu, a składały się na nią płótno “Pamiętamy” oraz pirotechnika. Później zaprezentowali zgodową prezentację – transparenty z hasłem “A My Nadal Swoje, Czuwaj&Radka” w połączeniu z flagami na kiju.

Karpaty Krosno – Wisłoka Dębica (143).
Wisłoka wspierana przez Górnika (32), stawiła się w Krośnie w 143 osoby. W sektorze gości wywiesili pięć flag, w tym dwie KSG.

ŁKS Łomża – Warmia Grajewo ().
Gospodarze wspierani przez Spartę Szepietowo zaprezentowali zgodową oprawę – transparent “Mamy w Sparcie przyjaciela” oraz piro. W sektorze gości zasiedli fani Jagiellonii i Mazura Ełk z jedną, niewielką flagą. Warmia zatrzymana przez policję przy wjeździe do Łomży i pod stadion nie dotarła.

Stal Stalowa Wola – ROW Rybnik (150).
Stalówki w młynie 200. Zaprezentowali sektorówkę w kształcie herbu w asyście pasów materiału, zielonych chorągiewek oraz odpalili zieloną i czarną świecę dymną.

Beskid Andrychów – Wisła Sandomierz (93).
Wisła wspierana przez GKS Bełchatów (13), stawiła się w Andrychowie w 93 osoby z pięcioma flagami. Gospodarze odpalili piro.

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska (90).
Gospodarzy w młynie ponad 200, w tym Górnik Łęczna (50) i Motor. AZS przyjechał w 90 osób z jedną flagą. Przed meczem doszło do krótkiego starcia obu ekip na tyłach sektora gości.

Start Wola Mielecka – Igloopol Dębica (80).

Górnik Wałbrzych – Siarka Tarnobrzeg (78).
Gospodarze zaprezentowali oprawę z okazji 69-lecia klubu, składającą się z transparentu “Mimo wielu przeciwności, jesteśmy wierni swej miłości”, sektorówki i piro.

OKS Olesno – Chemik Kędzierzyn-Koźle (75).
Chemik z jedną flagą – “On Tour”.

Poprad Muszyna – Hutnik Kraków (50).
Mimo informacji, że gospodarze nie wpuszczą przyjezdnych na swój stadion, kibice Hutnika ruszyli w trasę i do celu, mimo problemów z policją, udało im się dojechać dopiero na końcówkę meczu, którą obejrzeli zza ogrodzenia.

Stal Mielec – Okocimski Brzesko (50).
Gospodarze zaprezentowali flagowisko. Gości 50 z flagą “Piwosze”.

Olimpia Grudziądz – Wigry Suwałki (50).
Goście z dwiema flagami.

Tęcza Biskupiec – Mazur Ełk (45).

KSF Zielona Góra – Promień Żary (37).

Polonia Środa Wielkopolska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski (17).
Gospodarze wpadli na nietypowy pomysł – w związku z tym, że spotkanie rozgrywano na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, każdy kibic po meczu mógł odebrać paletę 30 jajek.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Polonia Warszawa (30).

Jedność Niechobrz – Dynovia Dynów (20).

Resovia Rzeszów – Orzeł Przeworsk (0).

Tarnovia – LUKS Skrzyszów ().
Gospodarzy w młynie 120. Odnieśli się do ostatniej prezentacji Unii, prezentując hasło “Mościcki chamie historia nie kłamie, 1928 – założenie Unii, 1951 – przyłączenie Mościc do Tarnowa”. Hasło drugiej z nich, podświetlonej pirotechniką “Mościcki chamie, Rodowici Tarnovianie”.

Sokół Nisko – Kolbuszowianka Kolbuszowa (0).
Gospodarzy w młynie 50, wspieranych przez Stal Nowa Dęba (30). Gości brak.

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec (-).

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv