Sezon 2015/2016

Published on 29 września, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 25-27.09.2015

Kibice drużyn Ekstraklasy kontynuują akcję skierowaną przeciwko przyjmowaniu uchodźców, pojawiają się także hasła skierowane do Komisji Ligi. Najciekawszym spotkaniem był mecz Lecha z Górnikiem, na którym z dobrej strony pokazali się fani obu ekip. Ruch niespodziewanie nie wykorzystał przyznanej im puli biletów do Krakowa.

Zobaczymy, czy uda się im wykorzystać 2000 wejściówek, jakie przyznał im Lech. Przyzwoite liczby wyjazdowe, jak na ich możliwości, w wykonaniu Zagłębia, Piasta i Termaliki.

Pod względem opraw na pierwszy plan wysuwają się choreografie przygotowane przez Lecha oraz… Piasta Żmigród. Za prezentację “Polska tylko dla Polaków” Komisja Ligi prawdopodobnie zamknęłaby stadion III-ligowca do końca sezonu. W tak niskiej klasie rozgrywkowej raczej skończy się na grzywnie. Ultrasowali także fani Pogoni, KKS-u Kalisz, ROW-u Rybnik, Dyskobolii, Igloopolu, Astry Krotoszyn, Gryfa Słupsk oraz ekipy żużlowe.

W niższych ligach najlepiej na wyjazdowym szlaku zaprezentował się Radomiak, ŁKS i GKS Bełchatów.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Górnik Zabrze (1321).
Niespełna 15,5 tysiąca fanów obejrzało ciekawie zapowiadające się spotkanie z udziałem licznej grupy przyjezdnych. Poznaniacy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Miejsce 1. czy 16., pewne rzeczy wciąż są jasne”, ponad nim na dwóch kondygnacjach “Kotła” odpalonych zostało kilkadziesiąt rac w asyście flag na kiju. Zabrzanie przyjechali w 1321 osób, w tym GKS Katowice (70) oraz Wisłoka (3), i bardzo dobrze oflagowali sektor gości. Mieli ze sobą również flagi na kiju, a w trakcie spotkania odpalili kilkadziesiąt rac.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin (620).
Lubinianie przyjechali do Gdańska w 200 osób, wspierani dodatkowo przez Arkę (300), Zawiszę (100) i Falubaz (20). Przyjezdni wywiesili trzy swoje flagi oraz po jednym płótnie Arki i Zawiszy. Lechiści z transparentem “Komisjo Ligi dokąd zmierzasz?”.

Cracovia – Ruch Chorzów (588).
Chorzowianie, którzy planowali na jesieni same komplety na wyjazdach, nie uzbierali 750 chętnych do Krakowa. Na tym wyjeździe stawiło się ich 588, w tym delegacja Widzewa. W sektorze gości wywiesili 12 flag. Młyn Cracovii skromny.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (280).
We Wrocławiu lepsza niż ostatnio frekwencja (11,4 tys.), głównie dzięki zaproszeniu na stadion 6 tysięcy dzieci. Piast przyjechał w 280 osób i z czterema flagami.

Legia Warszawa – Termalika Nieciecza (110).
Na trybunach ok. 14 tysięcy kibiców, w tym 110 fanów gości. Nieciecza wywiesiła cztery flagi i rozciągnęła sektorówkę. Przyjezdni prowadzili doping przez całe spotkanie. Legia wywiesiła transparent “27.09.1939” z symbolem Polski Walczącej.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (-).
Szczecinianie na meczu zaprezentowali na krytej biało-czerwoną kartoniadę “NSZ” oraz sektorówkę z godłem narodowym i kilkanaście biało-czerwonych chorągiewek. Portowcy wywiesili transparenty “Komisjo Ligi dokąd zmierzasz?” oraz “STOP islamizacji Polski”.

Wisła Kraków – Korona Kielce (-).
Wiślacy wywiesili transparenty “Komisjo Ligi dokąd zmierzasz?”, “STOP islamizacji Polski” oraz transparent zapraszający na marsz przeciwko islamizacji. Koroniarze nie mogli pojawić się na tym wyjeździe.

Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała (0).
Fani TSP do Łęcznej nie pojechali. Na trybunach niespełna 3,2 tysiąca widzów.

I liga:

MKS Kluczbork – GKS Bełchatów (124).

Wisła Płock – Bytovia Bytów (0).

Bytovia Bytów – Stomil Olsztyn (72).
W środę do Bytowa pojechało 68 fanów Stomilu, wspieranych przez Polonię Bydgoszcz (4). W sektorze gości wywiesili 4 flagi.

Niższe ligi:

Unia Swarzędz – Elana Toruń (100).
Przyjezdni wywiesili trzy flagi.

Orzeł Przeworsk – Resovia Rzeszów (100).
Przyjezdni dopingowali zza stadionu, nie wchodząc do prowizorycznej “klatki”.

Unia Tarnów – Wisła Sandomierz (100).
Przyjezdni wspierani przez GKS Bełchatów (11) wywiesili 3 flagi.

Cosmos Nowotaniec – Wisłoka Dębica (40).

Piast Żmigród – Polonia Świdnica (20).
Gospodarzy w młynie 50. Zaprezentowali malowaną sektorówkę podwieszoną do dachu z hasłem “Polska tylko dla Polaków”. Przyjezdni w 20 osób, bez flag, zaliczyli starcie z ochroną.

KKS Kalisz – Lech II Poznań (0).
Fani KKS-u zmobilizowali się na spotkanie z rezerami Lecha, wystawiając liczny młyn, w którym wywiesili m.in. transparent “#UwolnićMaćka”. Zaprezentowali sektorówki tworzące napis “KKS” oraz odpalili kilkadziesiąt rac. Na koniec spalili sporo barw “Kolejorza”.

Puchar Polski:

Legia Warszawa 4-1 Lechia Gdańsk (600).
Ponad 18 tys. fanów przybyło na Łazienkowską. Lechiści przyjechali samochodami i autokarami w 600 osób i z dziewięcioma flagami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław (439).
Gospodarze bez dopingu, protestowali przeciwko działaczom klubowym. Na sektorach TSP wywieszone zostały dwie flagi. Śląsk przyjechał samochodami, wspierany przez Opavę (37), Wisłę (33) i Lechię (5). Dopingowali od 30. minuty, wywiesili 7 flag, w tym dwie swoich czeskich przyjaciół (“Opavaci” i “Young Boys”).

GKS Katowice – Cracovia (283).
Cracovia przyjechała do Katowic w 283 osoby, w tym GKS Tychy (60), Lech (5) i Tarnovia (2). Przyjezdni wywiesili 7 flag.

Lech Poznań 1-0 Ruch Chorzów (-).
Lechici wywiesili transparenty – “Niby wielkie ideały, a za kasę się sprzedały” oraz “PP – wygranie to wasz obowiązek, nie wyzwanie!!!”.

Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów (9).
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin (4).

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

LKS Ostrów – Wisłoka Dębica (54).
Sawa Sonina – Stal Rzeszów (45).

Inne dyscypliny:

Żużel: Unia Tarnów – Apator Toruń (5).
Gospodarze wystawili 130-osobowy młyn, w którym zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą niebieskie serce oraz transparenty z hasłem “Tu się urodziłem, tu się wychowałem, biało-niebieskim barwom swe serce oddałem”. W trakcie meczu wywiesili transparent “STOP Islamizacji”.

Wyjazd tygodnia: 1321 fanów Górnika w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Lecha oraz Piasta Żmigród

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv