Sezon 2014/2015

Published on 18 marca, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 13-15.03.2015

W minionej kolejce ekstraklasy fani nie zaprezentowali ani jednej choreografii. Nieco lepiej pod tym względem było w niższych ligach, a najciekawszą prezentację przygotowali fani Karpat Krosno wespół ze Stalą Rzeszów. Oprawa “Przeciwko ku…twu pakt” wymierzona była w Resovię.

Ultrasowało także KSZO, które przygotowało malowaną sektorówkę i odpaliło race. Pirotechnikę pokazali też fani Piasta Żmigród w Jeleniej Górze, a choreografię z prostym przekazem – “CHWDP” – w połączeniu z pirotechniką przygotowali kibice Stilonu Gorzów.

Na wyjazdach ostatnio fani dołują – rzadko kiedy uda się pojechać w czterocyfrowych liczbach. Nawet Wisła, mimo długiej nieobecności przy Łazienkowskiej, na stadionie Legii stawiła się w poniżej tysiąc osób. Pod względem frekwencji po stronie gospodarzy, jak i gości, najciekawiej zapowiada się zaplanowany na kolejny weekend szlagier Lech – Legia, który obejrzy ok. 40 tysięcy kibiców, w tym 2,2 tys. legionistów.

W niższych ligach, oprócz wspomnianego meczu Karpat ze Stalą Rzeszów, ciekawe były spotkania Arki ze Stomilem czy rezerw Ruchu z Polonią Bytom. Wigry Suwałki do Lubina musiały przejechać 700 kilometrów.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 2-2 Wisła Kraków (993).
Wisła przyjechała na Łazienkowską pociągiem specjalnym w 993 osoby, w tym Polonia Przemyśl (60), Unia Tarnów, Śląsk i Lechia. Wiślacy nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. W sektorze gości wywiesili 8 flag, w tym płótno Polonii Przemyśl. Na trybunach ponad 26 tysięcy fanów. Legia z niezłym dopingiem. Przez całe spotkanie w młynie powiewały flagi na kiju. Z obu stron nie brakowało oczywiście uprzejmości.

Pogoń Szczecin 0-1 Lechia Gdańsk (529).
Lechia do Szczecina przyjechała autokarami w 529 osób, w tym Czarni Słupsk (24), Gryf Słupsk (19) oraz Wisła. Przyjezdni wywiesili 10 flag. Z lechistami w sektorze zasiadł piłkarz pierwszego zespołu, Piotr Wiśniewski.

Korona Kielce 2-2 Śląsk Wrocław (478).
Wydawało się, że wrocławianie bez problemów wykorzystają przyznaną im przez Koronę pulę biletów, tymczasem fanów WKS-u było 462, wspieranych przez Motor (15) i Lechię (1). Kielczanie mobilizują się na wyjazd i stawiają sobie cel – 1000 osób w Gliwicach.

GKS Bełchatów – Ruch Chorzów (384).
“Niebiescy” na poniedziałkowy wyjazd do Bełchatowa pojechali w komplecie. W sektorze gości wywiesili dwie flagi i prowadzili niezły doping. GKS z przeciętnym młynem.

Jagiellonia Białystok 2-1 Górnik Łęczna (161).
Do Białegostoku fani Górnika przyjechali autokarami w 161 osób, w tym Chełmianka (9). Przez nadgorliwość mundurowych na stadion weszli w takcie meczu. Wywiesili cztery flagi i transparent “Wyjazd rzecz święta”. Jagiellonia z licznym młynem, ale dość przeciętnym dopingiem.

Cracovia Kraków 3-1 Piast Gliwice (120).
Fatalna liczba “Pasów” w młynie, szczególnie przed derbowym meczem z Wisłą. Piast przyjechał w 120 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi – “Żul Banda” i “Legion Gliwice”.

Zawisza Bydgoszcz 1-0 Lech Poznań (-).
Całkiem niezła frekwencja w Bydgoszczy, mimo wciąż trwającego protestu kibiców. Oficjalnie na trybunach pojawiło się 4,8 tys. osób. Tymczasem władze klubu próbują stworzyć swój klubik kibica. Jak widać niektórzy nie wyciągają wniosków z podobnych sytuacji i powielają pomysły, które nie przyniosły w przypadku innych klubów rozwiązania problemu. Lechici zbojkotowali mecz, w ramach solidarności z fanatykami “Zetki”.

Górnik Zabrze 3-3 Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Na meczu nie działo się nic ciekawego – gospodarzy ok. 3 tysięcy, z oflagowaniem, dopingiem, bez oprawy. Kibiców gości nie było ze względu na brak sektora.

I liga:

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn (435).
Dobry wyjazd Stomilu, który otrzymał od Arki 366 biletów. Do Gdyni pojechało 435 osób, w tym Polonia Bydgoszcz (26) i Wisła Płock (13). Przyjezdni wywiesili 15 flag, w tym płótno Wisły.

Chrobry Głogów – Wisła Płock (101).
Goście wspierani przez Stomil (3). Wywiesili 3 flagi.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica (73).
Miedź, wraz z Promieniem Żary (10) i Śląskiem (5), przez problemy z policją, nie dojechała do Nowego Sącza.

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice (70).
Chojniczanka na jeden z najbliższych wyjazdów przyjechała w 70 osób, z pięcioma flagami.

Zagłębie Lubin – Wigry Suwałki (68).
Przyjezdni na daleki wyjazd pojechali w 68 osób, w tym Granica Kętrzyn (8). Wywiesili trzy flagi, w tym jedno płótno Granicy. Zagłębia w młynie ok. 150.

GKS Tychy – Widzew Łódź (-).

Niższe ligi:

Karpaty Krosno – Stal Rzeszów (350).
Na meczu układowiczów bardzo dobra liczba w młynie. Stal przyjechała do Krosna w 350 osób i z kilkoma flagami. Punktem kulminacyjnym spotkania była podświetlona pirotechniką folia z hasłem “Przeciwko kuRR…wu Pakt” z odwróconymi do góry nogami literami “R”, symbolizującymi Resovię. Oprawę dopełniło flagowisko.

Ruch II Chorzów – Polonia Bytom (256).
Polonia na bliski wyjazd do Chorzowa przyjechała w 256 osób i z kilkoma flagami.

Karkonosze Jelenia Góra – Piast Żmigród (60).
Przyjezdni, wspierani przez Olimpię Kowary (20), odpalili kilka rac. Gospodarze z transparentem “Miej się na baczności, KSK w pełnej gotowości” oraz mini sektorówką.

Stilon Gorzów – Moto-Jelcz Oława (60).
Fani z Oławy, wspierani przez Rokitę Brzeg, przyjechali do Gorzowa w 60 osób i z trzema flagami. Stilonu w młynie 400, w tym Chrobry Głogów (32). Wywiesili kilka transparentów, w tym “Stop milicyjnym represjom – Kibice Wyklęci”. W drugiej połowie zaprezentowali sektorówkę “CHWDP”, transparent “Wyroki i zakazy nic nie zmienią…” oraz odpalili 20 rac. Później wywiesili jeszcze transa “Zasady przekazywane pokoleniom”, nad którym odpalili czarne świece dymne.

Pogoń Grodzisk Maz. – OKS Otwock (20).

Wyjazd tygodnia: 993 kibiców Wisły w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Karpat Krosno na meczu ze Stalą Rzeszów

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv