Sezon 2014/2015

Published on 13 maja, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-10.05.2015

“Żądamy kary dla policyjnych MOrderców” – transparenty z takim hasłem pojawiły się na większości stadionów ekstraklasy. Kibice w całej Polsce kolejny raz pokazali, że choć na co dzień mogą się nienawidzić, to zawsze wrogiem numer jeden będzie policja. Czy doczekamy się ukarania mordercy w mundurze? Na razie nie wiadomo, choć to i tak nie wróci życia Dawidowi.

Tym razem tylko dwie ekipy pojechały w tysięcznych grupach na wyjazdy, ale ani Lech, ani Górnik, nie wykorzystały pełnej puli biletów, a trzeba podkreślić, że niedawno obie ekipy w tych samych miastach prezentowały się zdecydowanie liczniej. Dotyczy to przede wszystkim lechitów, którzy najpierw w ekspresowym tempie rozprowadzili 11 tysięcy wejściówek na finał Pucharu Polski na Narodowym, ale już na mecz ligowy na Łazienkowską nie potrafili zebrać nawet 1/10.

W niższych ligach do ciekawszych meczów należy zaliczyć lokalne derby – Polonii Świdnica z Karkonoszami Jelenia Góra, Stali Mielec z Siarką, czy Arki z Bytovią. W dobrych liczbach na dalekich wyjazdach pojawili się Stalówka i Raków.

Fani Zagłębia Lubin zostali ukarani zakazem wyjazdowym na 3 mecze za zachowanie w Katowicach. Tymczasem po jednym meczu zakazu “otrzymali” fani ŁKS-u i Polonii za użycie pirotechniki podczas III-ligowego meczu obu drużyn przy Konwiktorskiej.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Lech Poznań (1044).
Lechici nie wykorzystali nawet 2/3 przyznanej puli biletów, co może dziwić biorąc pod uwagę, że przed tygodniem stawili się na finale PP w 10-krotnie większej liczbie. W sektorze gości wywiesili 4 flagi, w tym płótno KSZO. Fani obu klubów wywiesili transparenty “Żądamy kary dla POlicyjnych MOrderców!”. Ponadto legioniści wywiesili sporych rozmiarów transparent “Czy nas także zabijecie, bo stoimy na Żylecie?”, a także mniejsze “A czy ty wybierzesz zgodę na zabijanie i bezpieczeństwo morderców w mundurach?” i “Jarosław czopek Nogal, przez takich jak ty giną ludzie! ACAB” – odnoszący się do spottersa, który zasłynął głupkowatą wypowiedzią w jednej z TVN-owskich produkcji. Kibice obu klubów z dobrym dopingiem, bez oprawy.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze (1000).
Zabrzanie zamówili 1000 biletów i wszystkie wykorzystali. W sektorze gości wywiesili transparent “Ś.P. Dawid”. W trakcie meczu śpiewali m.in. pieśń “Nie zobaczysz tego w kinie, nie powstaną o tym filmy. Za morderstwo w wolnej Polsce, gliniarz k… jest niewinny”.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (348).
Lechia, wspierana przez Gryfa Słupsk, stawiła się w Szczecinie w 348 osób. Oprócz kilku swoich flag wywiesili sporych rozmiarów transparent “Żądamy kary dla policyjnych MOrderców”. Pogoń ze skromnym młynem.

Piast Gliwice – Górnik Łęczna (30).
3,5 tysiąca widzów przyszło w poniedziałek na mecz z Łęczną. Młyn gospodarzy więcej niż skromny. Wywiesili transparent “Stop mordercom w niebieskich mundurach”. Górnik przyjechał w 30 osób z transparentem “Żądamy kary dla policyjnych MOrderców”.

Cracovia – GKS Bełchatów (16).
Bełchatowianie w skromnej liczbie pojechali do Krakowa. Na trybunach ok. 5 tysięcy kibiców w tym skromny młyn “Pasów”.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (-).
Gospodarze na meczu wywiesili transparent, o tej samej treści co na wszystkich stadionach w ekstraklasie – “Żądamy kary dla policyjnych MOrderców”. Ponadto wywiesili małe płótno “Nas za race zamykacie, sami ludzi zabijacie”. Przed meczem trenerzy i działacze klubu namawiali kibiców by na mecz z Wisłą, na którym ma się odbyć świętowanie 95-lecia istnienia klubu, wszyscy fani założyli “pasiaki”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz (-).
Gospodarze ze skromnym młynem i dwoma transparentami – pierwszym odnoszącym się do zabicia kibica w Knurowie, drugi skierowany do Osucha – “Osuch Pinokio. Zawisza trzymaj się”.

Korona Kielce – Ruch Chorzów (-).
Gospodarze ze skromnym młynem. Wywiesili transparenty “Żądamy kary dla POlicyjnych MOrderców” oraz “Chcemy wolnej Polski. Niech nie wygra Komorowski”.

I liga:

Miedź Legnica – Wisła Płock (103).
W Legnicy melduje się 103 Nafciarzy w tym 5 osób z Olsztyna.

Arka Gdynia – Bytovia Bytów (169).
Przyjezdni z trzema flagami oraz transparentem “2.05.15 – śmierć kibica jak śmierć brata, mordercy CHWDP”. Z obu stron nie brakowało bluzgów. Arkowcy wywiesili transparenty “Żądamy kary dla policyjnych MOrderców” oraz “Milicja – największe zło polskiej piłki”.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Lubin (-).
Zagłębie ukarano zakazem wyjazdowym na 3 mecze za spotkanie w Katowicach. Sandecja wspierana przez Czarnych Jasło (15).

Niższe ligi:

Stal Mielec – Siarka Tarnobrzeg (277).
Na derbowym spotkaniu w Mielcu, gospodarze wspierani przez Czarnych Jasło (46), zaprezentowali sektorówkę, flagi na kiju, strobo i świece dymne. Siarka wspierana przez Wisłokę (65) i Wisłę Sandomierz (25), przyjechała w 277 osób z kilkoma flagami.

Kotwica Kołobrzeg – Stal Stalowa Wola (230).
Dobry wyjazd Stalówki na najdalszy wyjazd w rundzie wiosennej. W Kołobrzegu wspierała ich Polonia (27), Łada (16), Stal Gorzyce (5). Na stadion weszło 150 z nich. Przyjezdni wywiesili 3 flagi i prowadzili niezły doping.

Lech Rypin – Elana Toruń (200).
Przyjezdni z kilkoma flagami, wspierani przez WfcG, wywiesili transparent “Policyjni Mordercy”. Na meczu obecne liczne FC Elany, które zebrały się na zamku w Golubiu Dobrzyniu, gdzie odpalili piro.

Błękitni Stargard Szczeciński – Raków Częstochowa (134).
Dobry wyjazd do dalekiego Stargardu zaliczył Raków. Wraz z nimi Chemik Kędzierzyn (25).

Polonia Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra ().
Gospodarze, wspierani przez Górnika Wałbrzych (120), zaprezentowali oprawę z okazji 70-lecia klubu – sektorówkę, piro i transparent “Najstarszy Klub w Świdnicy”. Wywiesili także transparent skierowany do kibiców gości: “Pokolenia się zmieniają, wiara wciąż ta sama, w przeciwieństwie do ciebie chorągiewko j…na!”. Karkonosze z kilkoma flagami w sektorze gości, transparentem anty policyjnym i kilkunastoma racami.

Janowianka Janów Lubelski – Łada Biłgoraj (51).
ŁKS Łowisko – Stal Gorzyce (45).
MKS Trzebinia – Wisła Sandomierz (34).

Płomień Ełk – Olimpia Elbląg (29).
Fani z Elbląga w Ełku stawili się w 29 osób z jedną flagą.

Rzemieślnik Pilzno – Czarni Jasło (25).
Hutnik Kraków – Granat Skarżysko-Kamienna (0).

Tarnovia Tarnów – Unia Niedomice (0).
Gospodarzy w młynie 120. W pierwszej połowie nie prowadzili dopingu z powodu żałoby po zabitym kibicu swojego klubu (zabity przez Unię) oraz zabitym przez policję kibicu Concordii i Górnika. Wywiesili stosowne transparenty.

Wyjazd tygodnia: 1044 kibiców Lecha w Warszawie
Oprawa tygodnia: brak

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv