Sezon 2014/2015

Published on 6 sierpnia, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 01-03.08.2014

Cztery ekipy pojawiły się na wyjazdach w minionej kolejce, w tym najliczniej lechiści ze wsparciem zgód w dalekich Gliwicach. Górnik przy Łazienkowskiej nie wykorzystał nawet połowy puli biletów. Na trybunach dominowały oprawy i hasła związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Fani Legii odpalili race w kształcie symbolu Polski Walczącej. W niższych ligach najliczniej na wyjazdach pojawili się kibice Stomilu w Suwałkach (285), Rakowa w Rybniku (234), GKS-u Tychy w Nowym Sączu (170) i Stali Mielec w Sosnowcu (150). Wiadomo już, że Widzew od rundy wiosennej tego sezonu swoje mecze rozgrywać będzie w Piotrkowie Trybunalskim. Taki stan rzeczy potrwa aż do zakończenia budowy stadionu, czyli przynajmniej półtora roku.

Oprawy pojawiły się także na meczach żużla – ultrasowała Stal Gorzów w Gdańsku, Wybrzeże Gdańsk oraz Unia Tarnów.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (678).
Do Gliwic dotarła całkiem liczna grupa przyjezdnych, a duża w tym zasługa Wisły. Krakowianie postanowili wykorzystać wolny weekend i pojechali z lechistami do Gliwic, gdzie było ich 361. Lechię (302) wspierał także Śląsk (15).

Legia Warszawa 1-1 Górnik Zabrze (620).
Zabrzanie przyjechali do Warszawy w 620 osób, w tym GKS Katowice i Wisłoka (23), z 10 flagami. Wywiesili także dwa transparenty “Mimo lokalnych animozji, łączymy się we wsPólnej wartości” oraz “Razem wiele osiągnąć możemy, nie dla pieniędzy ten klub reprezentujemy”. Legioniści na początek spotkania odpalili race w kształcie symbolu Polski Walczącej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Klub zaprosił na trybuny Powstańców, którzy przed 70-ma laty walczyli o wolność naszego kraju. Ze strony legionistów bez bluzgów pod adresem przyjezdnych.

Korona Kielce 2-2 Pogoń Szczecin (190).
Portowcy w dobrej liczbie, z niezłym oflagowaniem. Wywiesili transparenty “Powstanie 44′” oraz “Football without ultras is nothing”. Koroniarze już wcześniej zapowiedzieli brak młyna na meczu.

Górnik Łęczna – GKS Bełchatów ().
Bełchatowianie przyjechali do Łęcznej w kilkadziesiąt osób z jedną flagą.

Lech Poznań 2-3 Wisła Kraków (-).
Na trybunach przy Bułgarskiej ponad 16 tysięcy fanów. Wiślacy nadal protestują przeciwko Jackowi Bednarzowi i spółce, więc na stadionie nie pojawili się.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-0 Ruch Chorzów (-).
Gospodarze zaprezentowali skromną oprawę złożoną z flag na kiju i baloników. Gości brak, z powodu braku sektora.

Śląsk Wrocław 2-1 Zawisza Bydgoszcz (-).
Gospodarze na meczu zaprezentowali symbol Polski Walczącej wraz z transparentem “70 lat temu godzina W wybiła, pamięć pozostała i płynie z krwią w żyłach”. Zawisza nadal bojkotuje mecze i walczy z właścicielem klubu, stąd ich brak we Wrocławiu.

Jagiellonia Białystok – Cracovia (-).
Białostoczanie przed meczem upamiętnili Powstańców Warszawskich, za co mieli później problemy. Na trybunach nic ciekawego się nie działo. Gości brak.

I liga:

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn (285).
Stomil dostał tylko 160 biletów na wyjazd do Suwałk, ale ruszyli na mecz w 285 osób. W sektorze gości zasiadło ok. 225 osób. Część, z powodu awarii autokaru i późniejszej interwencji “wąsów”, na stadion nie dotarła. Goście wywiesili kilka flag. Gospodarze z powstańczą oprawą.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy (170).

Bytovia Bytów – Wisła Płock (105).
Goście przyjechali z czterema flagami. Gospodarzy w młynie 100.

Zagłębie Lubin – Flota Świnoujście (-).

GKS Katowice – Widzew Łódź (-).
Widzewiacy mieli zakaz wyjazdowy na ten mecz. Na trybunach 4 tysiące osób, w tym 2,5 tysięczny młyn katowiczan, którzy świętowali 5-lecie zgody z Górnikiem. Z tej okazji zaprezentowali herby obu klubów, flagi na kiju oraz transparent “Patrzymy do przodu, a nie za siebie – co o nas myślicie szczerze nas je…”.

II liga:

ROW Rybnik – Raków Częstochowa (234).
Do Rybnika pojechało 234 kibiców gości, w tym Chemik Kędzierzyn (50).

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec (150).

Wyjazd tygodnia: 678 fanów Lechii w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Racowisko Legii na meczu z Górnikiem

Źróło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv