Stadiony

Published on 12 maja, 2020 | by admin

Warta Poznań: stanęły jupitery!

Choć jeszcze nie świecą, to lampy na stadionie Warty Poznań są już ustawione. Teraz trzeba połączyć wszystkie elementy i podpiąć zasilanie, by na przełomie maja i czerwca maszty rozbłysły.

Dziś na stadionie poznańskiej Warty stanęły wszystkie cztery maszty oświetleniowe. Operacja wymagała tylko jednego 40-tonowego dźwigu i trwała w sumie 5 godzin, ale przygotowania do niej rozpoczęły się kilka tygodni temu.

25-metrowe słupy umożliwią Warcie spełnienie istotnego wymogu licencyjnego (po wznowieniu rozgrywek, rzecz jasna). Docelowo zapewnią oświetlenie o natężeniu 1600 lux. To formalnie za mało na transmisję HD, ale autorzy systemu zapewniają, że przy odrobinie wysiłku można i w tej jakości nadawać.

Teraz czeka nas nieco dłubania. Musimy zamontować wkłady zapłonowe, szafy zasilające, sterownicze, wiec jeszcze przy samych słupach mamy trochę pracy. Oprócz tego budujemy stację trafo z dwoma liniami średniego napięcia – wyjaśnia Bogdan Kuć, kierownik robót z ramienia firmy Ada Light. – Czekamy również na uzgodnienia techniczne i podpisanie umowy z Eneą, żeby rozpoczęła się dostawa zasilania. Pod koniec miesiąca jupitery powinny już zaświecić.

Za sztuczne oświetlenie w poznańskim Ogródku miasto płaci 2,27 mln zł. Na I Ligę obiekt jest już wystarczający, nawet bez usuniętej pod koniec zimy trybuny nasypowej. Jeśli jednak Warta awansuje do Ekstraklasy, trzeba będzie dodać prawie 2 tys. krzesełek i zadbać o zadaszenie tysiąca z nich.

źródło: WartaPoznan.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv