Aktualności

Published on 18 lipca, 2018 | by admin

Umowa Miasta z Wisłą Kraków na trzy mecze ekstraklasy podpisana.

Zamieszanie wokół stadionu Wisły trwa od początku lipca. Władze miasta nie chciały przedłużyć umowy dzierżawy obiektu klubowi, gdyż ten zalega mu blisko niespełna 5 mln zł. Wisła spłaciła jedynie część tego zobowiązania, z uwagi na brak środków finansowych.

Ostatecznie doszło do porozumienia dzięki interwencji zarządu Ekstraklasy SA. Spółka zarządzająca rozgrywkami zdecydowała się zapłacić Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wymaganą kwotę. Suma została rozbita na raty a spłacanie długu odbywać się będzie do 2020 roku.

Podpisana dzisiaj umowa nie rozwiązuje jednak problemów krakowskiego klubu, bowiem porozumienie dotyczy tylko trzech najbliższych spotkań – 21 lipca z Arką Gdynia, 27 lipca z Miedzią Legnica i 10 sierpnia z Wisłą Płock.

“Warunkiem koniecznym udostępnienia Wiśle Kraków SA Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na wspomniane spotkania ekstraklasy, jest wpłata na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem każdego z tych meczów kwoty 100 000 zł netto plus VAT. Pierwszy przelew trafił już na konto ZIS” – czytamy w komunikacie magistratu.

Warto wspomnieć, że Wisła spotkania w roli gospodarza może rozgrywać przy Reymonta dzięki Ekstraklasie ale swój udział w tych trudnych chwilach, z uwagi na niemałe problemy finansowe, mają także kibice Białej Gwiazdy, którzy zebrali już ponad 50 tys. złotych dla klubu. Wśród fanów Wisły trwa także mobilizacja na zakup karnetów, z których zysk powinien być dla klubu niemałym zastrzykiem finansowym.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv