Aktualności no image

Published on 5 lipca, 2013 | by admin

Tak kibice odbudują Polonię

Kibice Polonii walczą o przyszłość swojego klubu. Fani spotkali się na stadionie przy Konwiktorskiej, by omówić plan działania na najbliższy sezon.

Czarne Koszule rozpoczną rozgrywki w Lidze Okręgowej. Nowym trenerem ma zostać Piotr Dziewicki. Drużyna będzie oparta na wychowankach z rocznika 1994, ale przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców zapewnili, że stać ich na zatrudnienie kilku zawodników z doświadczeniem. Dziewicki prowadzi już negocjacje z kandydatami do gry w jego ekipie. Chęć trenowania bramkarzy zgłosił Radosław Majdan (41 l.). Wszystkie funkcje mają być pełnione za darmo.

Podczas spotkania omówiono sposób finansowania klubu. Stowarzyszenie planuje emisję akcji o wartości 100 000 złotych. Każda akcja ma kosztować tysiąc złotych, a wpływy ze sprzedaży będą stanowić trzon budżetu na najbliższy sezon. Sami kibice zaproponowali, aby utrzymać ceny karnetów z zeszłego sezonu, kiedy Czarne Koszule występowały w ekstraklasie. W ten sposób klub miałby zapewnione solidne podstawy finansowe.

W obecnej sytuacji bardzo ciężko będzie przyciągnąć na mecze Polonii nowych kibiców. Na pewno nie przyjdą dla widowiska sportowego, dlatego Stowarzyszenie ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. Przy okazji każdego spotkania na Konwiktorskiej ma być organizowany festyn rodzinny, podczas którego sprzedawane będą m.in. kiełbaski i piwo. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie klubu. Sprawa wynajmu stadionu została dogadana z władzami Warszawy, choć dokumenty nie zostały jeszcze podpisane.

Fani Polonii podchodzą do odbudowy zniszczonego przez Ireneusza Króla (50 l.) klubu bardzo optymistycznie. Droga do ekstraklasy jest daleka, ale kibice Czarnych Koszul weszli na nią pewnym krokiem.

Źródło: Fakt

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv