Aktualności

Published on 28 kwietnia, 2016 | by admin

Ruch bez 18 milionów od miasta?

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że wszystko jest ustalone i miasto udzieli Ruchowi 18 milionowej pożyczki i uratuje klub przed poważnymi problemami.

Na dzisiejszej sesji miasta prezydent Kotala stwierdził, że klub może liczyć jedynie na 6 milionów złotych. Czy wspomniana kwota wystarczy na to, by Ruch otrzymał licencję na grę w kolejnym sezonie Ekstraklasy?

– Nie udzielę pożyczki w wysokości 18 mln zł, na którą pan prezes Ruchu nie przedstawił zabezpieczeń. Na dzień dzisiejszy jedynym zabezpieczeniem jest mniejszościowy akcjonariusz, który dał zabezpieczenie do wysokości 6 mln zł. (…). Jest propozycja, aby 12 mln zł wróciło do budżetu i zostało przeznaczone na budowę stadionu Ruchu. (…). Nie tworzymy nowych struktur, tylko na bazie istniejącej spółki realizujemy to zadanie. Z pożyczki wracamy do budowy, do inwestycji. 12 mln zł, które było w budżecie, wraca na tę samą pozycję. Jeżeli coś się wydarzy, że faktycznie spółka Ruch Chorzów przedstawi zabezpieczenie i będzie można udzielić pożyczki to ją udzielimy. Na tę chwilę nie widzę innej możliwości – powiedział Andrzej Kotala, którego cytuje portal chorzowianin.pl.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv