Bez kategorii

Published on 30 lipca, 2022 | by admin

Robert Lewandowski został nowym piłkarzem FC Barcelony!

Nowy rozdział Lewandowskiego

Każdy transfer jest zakończeniem jakiejś historii i rozpoczęciem czegoś nowego. Niemniej w przypadku Lewandowskiego to wszystko ma dużo większy wydźwięk. Musimy w końcu pamiętać, że mowa o zawodniku, który opuścił Bundesligę po 12 latach. Co więcej, to nie był tylko długi pobyt – przez ten czas wykuwała się legenda. Oczywiście można rozmawiać o kulisach transferu do Barcelony. Cała otoczka może się niektórym nie podobać, ale pewnych faktów nic nie zmaże.

Sukcesy w Borussii i Bayernie

W 2010 roku do Borussii trafił młody polski napastnik, który musiał liczyć się z rolą zmiennika Lucasa Barriosa. Lewandowskiego to jednak nie złamało i świetnie wykorzystywał nieliczne okazje, jakie otrzymywał. Szybko też udowodnił trenerowi, że to on powinien grać w pierwszym składzie. To, co działo się później, przeszło wyobrażenia wszelkich optymistów. Mieliśmy świetną grę w lidze niemieckiej, jak i Lidze Mistrzów. Do dziś wspomina się 2013 rok i pierwszy mecz półfinałowy z Realem. Wynik 4:1 robił wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie robiło to, że wszystkie gole strzelił Lewandowski. Nie można też zapomnieć o tym, co działo się niedługo później – na początku 2014 roku Robert podpisał kontrakt z Bayernem, który obowiązywał od lipca. Wszyscy wiedzieli, że odejdzie do najgroźniejszego rywala, ale nikt mu w klubie nie robił pod górkę, a Polak świetnie się odwdzięczał.

Jeśli w Borussii działo się sporo, to w Bayernie działo się bardzo dużo. Częstym tematem jest choćby 5 goli w 9 minut podczas meczu z Wolfsburgiem. Zwykły mecz, o którym będzie mówiło się jeszcze bardzo długo. Nie sposób też nie wspomnieć o wygraniu Ligi Mistrzów w 2020 roku czy pobiciu rekordu bramek w jednym sezonie. Dość powiedzieć, że 8 lat gry w Bayernie wystarczyło na strzelenie 344 goli. Wypada też zauważyć, że okres w Borussii możemy określić przygotowaniem do tego, co działo się w Monachium.

Mówienie o maszynie do strzelania goli absolutnie nie było na wyrost. Można też przypuszczać, że niektórzy liczyli, iż Polak będzie w Bundeslidze najlepszym strzelcem wszech czasów. Licznik Roberta zatrzymał się na 312 golach, natomiast rekord należy do Gerda Muellera i wynosi 365 trafień. Kwestia dwóch sezonów, ale pamiętajmy, że kontrakt z Bayernem ważny był rok. Rekordy Lewandowskiego to w ogóle temat książkę.

Robert ma odbudować potęgę Barcelony!

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/431571576804707684/

Nie ma co ukrywać, że transfer do Barcelony wiązał się z ogromną ekscytacją kibiców. “Duma Katalonii” ma ostatnio swoje problemy, ale to jest miejsce, w którym nie za bardzo jest czas na okres przejściowy. To miejsce, w którym walczy się o najwyższe cele i twarzą projektu został nasz reprezentant. Warto też podkreślić, że chęć odejścia z Bayernu mogła wiązać się z rozmowami dotyczącymi przedłużenia kontraktu (czy też brakiem tych rozmów). Jest to o tyle istotne, że Barcelona zaoferowała Polakowi czteroletni kontrakt. Statystyki Roberta są w ostatnich latach fantastyczne, ale Lewandowski 21 sierpnia skończy 34 lata. Kariery zawodników są dłuższe niż kiedyś, ale Polak nie jest najmłodszym piłkarzem. Z drugiej strony bardzo możliwe, że polski napastnik odejdzie z Barcelony, mając niecałe 38 lat albo i więcej.

Bukmacherzy wierzą w Roberta!

Możemy mówić o tym, że czeka nas pewna niewiadoma, ale eksperci są zgodni, że Robert poradzi sobie w Barcelonie. Skoro mowa o ekspertach, wystarczy prześledzić kursy bukmacherów. Zwłaszcza że transfer do Barcelony był okazją na wystawienie licznych zakładów specjalnych. Zakładów, z których można dowiedzieć się choćby tego, iż Lewandowski ma spore szanse strzelić więcej goli od Benzemy. Musimy też pamiętać, że raczej każdy bukmacher największe szanse na triumf w lidze daje Realowi.

Istotne jest też to, że Robert zalicza się do najlepszych graczy na świecie i tym samym nie ma sensu mówić o jakimś okresie aklimatyzacji. Od najlepszych na świecie wymaga się strzelania tu i teraz. Niemniej nawet najlepszym może to sprawić kłopot, czego przykładem przygoda Messiego w PSG. Nie chodzi teraz nawet o jakieś negatywne myślenie – po prostu trudno spodziewać się, że Robert zdobędzie ok. 40 goli. Zresztą wystarczy spojrzeć na kursy bukmacherów – już dobicie do granicy 30 goli to szansa na spory zarobek. Oczywiście nie można jednak zapomnieć, że mowa o napastniku, dla którego ograniczenia nie istnieją. Jeśli na boisku jest napastnik, który w Bundeslidze strzelił 312 goli, nigdy nie możesz go lekceważyć.

Źródło: Screen

Jakie kursy?

Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje na temat kursów, warto zajrzeć pod ten adres Probukmacher.pl. Pod tym linkiem znajdziesz całkowicie obiektywny ranking bukmacherów 2022. Ranking ten jest świetnym wsparciem dla wszystkich tych, którzy szukają najlepszej oferty. Trzeba też przyznać, że różnice między poszczególnymi ofertami potrafią być naprawdę znaczące!
Obstawianie zakładów może skończyć się uzależnieniem. Pamiętaj, że hazard nie jest sposobem na życie i graj odpowiedzialnie. Grać można wyłącznie u operatorów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów. Hazard dozwolony jest od 18 lat.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv