Kibolskie Turnieje

Published on 3 lutego, 2016 | by admin

Rawa Cup 2016

Relacja Kibiców Widzewa: Za nami już V edycja widzewskiego turnieju, organizowanego wspólnie przez Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew” oddział w Rawie Mazowieckiej oraz Urząd Miasta Rawa Mazowiecka.

W sobotę, 30 stycznia, w hali Millennium, odbył się Turniej Młodych Widzewiaków Rawa Cup 2016 o Puchar Burmistrza Miasta. W tych cieszących się popularnością wśród młodych ludzi rozgrywkach wystąpiło 15 zespołów z Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Białej Rawskiej, Cielądza, Regnowa, Sadkowic oraz Żelechlinka.

Zawodnicy tradycyjnie już rywalizowali w kategorii gimnazjów. W pierwszej części turnieju rozegrana została faza grupowa, gdzie zespoły podzielone na cztery grupy rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały to fazy pucharowej. Po zakończeniu rozgrywek grupowych odbyła się uroczystość wręczenia upominków dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju, otrzymali oni pamiątkową koszulkę oraz kubek z motywami widzewskimi.

Po rozdaniu nagród odbyły się kolejne mecze w ramach fazy pucharowej. W sportowej rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Tomaszowa Mazowieckiego, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.W finale, będącym zarazem derbami Tomaszowa, zespół FCTM Niebrów & Spalska pokonał FCTM Białobrzegi 5:0. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy „Widzewskiego Cielądza”, którzy pokonali zespół RTS Regnów.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się ceremonia wręczenia nagród. W imieniu Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka puchary i statuetki wręczyli – Przewodniczący Rady Miasta Rawa Mazowiecka Zbigniew Sienkiewicz oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Leszek Jarosiński.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv