Aktualności

Published on 7 kwietnia, 2014 | by admin

Raport agencji Reuters.

Agencja prasowa Reuters sporządziła raport dotyczący chuligaństwa na europejskich stadionach. Co ciekawe dziennikarze nie umieścili w swoim raporcie Polski.

Mainstreamowe media malują mroczny obraz polskiego kibica. Robią z niego chuligana, który idzie na mecz piłki nożnej w jednym celu- wywołania burdy. Co prawda klubowi fani mają zatargi pomiędzy sobą, no, ale one były, są i będą.

Przyczynkiem do stworzenia raportu były ostatnie wydarzenia w Szwecji gdzie w zamieszkach zginął kibic Djurgardens Stefan Isaksson. Ta śmierć wywołała wielką dyskusję o bezpieczeństwie na stadionach w Szwecji. W raporcie Reutersa znajdują się – oprócz wspomnianej zadymy w Szwecji – przypadki, w których doszło do śmierci kibiców i policjantów lub doszło do poważnych zniszczeń.

Na liście znalazły się zamieszki ze Skandynawii, Rosji, Włoch, Grecji, Bałkanów, Turcji, Anglii, a nawet Szwajcarii. Co ciekawe, na liście nie znalazły się żadne przypadki agresji związanej z wydarzeniami sportowymi w Polsce. RAPORT AGENCJI REUTERS – kliknij po szczegóły

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv