Aktualności

Published on 31 października, 2014 | by admin

Race nie, miejsca stojące tak.

W wywiadzie który udzielił Ireneusz Raś dla portalu sport.pl informuje o zmianach jakie niesie za soba nowelizacja ustawy o imprezach masowych.

Nowa ustawa pozwala też na budowę miejsc stojących na stadionach. W Europie są dwie szkoły, Niemcy na nie pozwalają, a Anglicy – nie.

– Konsultacje z Bundesligą pokazały, że w Niemczech to rozwiązanie się sprawdza, Anglicy zastanawiają się nad przywróceniem miejsc stojących.

W Polsce praktyka jest taka, ze kibice w sektorach, gdzie dopinguje się najgłośniej, i tak stoją. Dlatego dajemy taką możliwość pod warunkiem spełnienia wymogów technicznych, które zostaną określone w rozporządzeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i ministra właściwego do spraw budownictwa. Nie odpowiadam za to, ale kibic będzie przywiązany do miejsca, na trybunach będą musiały stanąć barierki, tak by kibic nie mógł się przewrócić na kogoś stojącego niżej.

Na początku prac nad nowelizacją ustawy Ekstraklasa i PZPN domagały się pozwolenia na odpalanie pirotechniki na stadionach, czemu sprzeciwiał się ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. W projekcie, który trafił do Sejmu, tych zmian nie ma.

– Uważamy, że race mogą stanowić zagrożenie, tym bardziej że często są rzucane do sąsiednich sektorów. Nie możemy tego popierać, stoimy na takim samym stanowisku jak UEFA i FIFA, które kategorycznie ich zabraniają. Nie rozumiem PZPN, który gorliwie domaga się dopuszczenia rac. Najpierw niech przekona międzynarodowe władze piłkarskie, a potem ewentualnie wnioskuje o zmianę polskiego prawa.

źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv