Aktualności

Published on 12 sierpnia, 2015 | by admin

Puchar Polski w Polsacie

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, iż Telewizja Polsat będzie dalej prowadzić transmisje z meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Kontrakt dotyczy sezonów 2016/17 i 2017/18. Jest to bowiem kontynuacja porozumienia, jakie PZPN zawarł z Polsatem na transmisje tych prestiżowych rozgrywek w sezonach 2014/2015 i obecnym – 2015/2016.

W ramach umowy Polsat jest zobowiązany do pokazania minimum 23 meczów w każdej edycji Pucharu Polski, w tym minimum 5 w kanałach otwartych (mecze półfinałowe i finał). Dodatkowo umowa przewiduje transmisje meczu o Superpuchar Polski do sezonu 2017/2018 na antenie otwartego, ogólnopolskiego kanału wchodzącego w skład grupy Polsat.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Polsatem, który znacząco przyczynił się do promocji tych rozgrywek – powiedział sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

– Wysoka jakość transmisji telewizyjnych, wielki zasięg tych relacji, spójny koncept marketingowy i odpowiednia promocja sprawiły, że ranga i marka Pucharu Polski należycie się rozwijają. Ukoronowaniem tego jest finał Pucharu, rozgrywany zawsze 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, który stał się unikatowym wydarzeniem na stałe wpisanym w piłkarski kalendarz. Sukces rozgrywek Pucharu Polski nie mógł się odbyć bez wzorowej współpracy z partnerem medialnym, którym jest telewizja Polsat – dodał Sawicki.

– Cieszę się, że Puchar Polski po latach, a nawet całych dekadach niedocenienia, a nawet swoistego upośledzenia tych rozgrywek przez polskie środowisko piłkarskie, szybko odzyskuje należne mu miejsce – skomentował Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i dyrektor Polsatu Sport.

– Duża w tym zasługa obecnych władz Polskiego Związku Piki Nożnej, dla których rozgrywki Pucharu Polski to przysłowiowe oczko w głowie. Podobnie jest w przypadku Polsatu. Ostatni sezon pokazał, że przy pełnym zrozumieniu celu, jaki chcemy osiągnąć, w ciągu kilku sezonów Puchar Polski może mieć w piłkarskim kalendarzu taką pozycję, jak podobne rozgrywki w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech. Do tych wzorów chcemy razem z PZPN równać i wierzę, że w perspektywie dwóch-trzech sezonów to nam się wspólnie uda – zakończył Kmita.

źródło: PZPN / sportmarketing.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv