Aktualności

Published on 15 maja, 2015 | by admin

Pseudokibic Wisły oskarżony o zmuszanie innych do śpiewania wulgarnych przyśpiewek

“Marek Z. obrażał i bił dwie osoby, bo nie chcieli oni wyzywać kibiców Jagiellonii Białystok. Z. należy do bojówki Wisły, do czegoś w rodzaju “pseudokibicowskiej policji”. Pilnuje, by wszyscy kibice głośno śpiewali to, co zaintonuje tzw. “gnizadowy”, czyli prowadzący doping i żeby wszyscy bezwarunkowo wykonywali polecenia ważniejszych osób” – czytamy na stronie internetowej Radia Kraków

“W październiku ubiegłego roku, podczas meczu przy Reymonta między Wisłą a Jagiellonią Białystok, samozwańczy policjant zauważył, że dwóch kibiców nie śpiewa wraz z pozostałymi wulgarnej przyśpiewki. Zaczął ich obrażać, szarpać i bić. Nie przemówiły do niego tłumaczenia, że jeszcze niedawno Jagiellonia była zaprzyjaźnionym klubem Wisły.

Marek Z. stwierdził, że dwóm nieposłusznym kibicom należy się kara. Odszukał ich po meczu i jeszcze raz zaatakował. Do akcji musiała wkroczyć policja. Zaatakowani kibice zostali odwiezieni do szpitala.

Marek Z. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do trzech lat więzienia. Co ciekawe, klub udostępnił mu specjalną VIP-owską wejściówkę, dzięki której mógł się swobodnie poruszać po całym stadionie i wchodzić bocznymi wejściami. Prokuratura złożyła do klubu wniosek o cofnięcie mu tych uprawnień.”

źródło: Radio Kraków

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv