Aktualności

Published on 6 kwietnia, 2015 | by admin

Przygotowania do Speedway GP za tydzień

Od 10 kwietnia Stadion Narodowy będzie przygotowywany do pierwszej w historii imprezy żużlowej. Po tygodniu tymczasowy tor będzie gotowy na Grand Prix.

Równo za tydzień zaczną się prace przygotowujące Stadion Narodowy do LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Prawie 100 osób będzie pracowało na stadionie przez tydzień, by 18 kwietnia wszystko zagrało i liczył się tylko ryk maszyn oraz dobra zabawa 53 tys. widzów.

Pierwszym wykonywanym elementem będą boksy parku maszyn wzdłuż wschodniej trybuny. Warto przypomnieć, że to rzadki przypadek, by cały park maszyn był odsłonięty i widoczny dla publiczności. Pod trybunami i na ich zapleczu znajdzie się miejsce na padok i myjnię ciśnieniową. Na trybunach – na cztery tymczasowe platformy dla fotoreporterów.

Od poniedziałku 13 kwietnia zacznie rosnąć kluczowy element, czyli tor żużlowy. Do jego powstania zostanie wykorzystane 3700 ton specjalnego materiału, który aktualnie czeka w halach FSO. Na teren narodowego przewiezie go 150 ciężarówek. Tor o długości 271,93m układany będzie do 16 kwietnia. Jego szerokość na prostych to 10 metrów, a na łukach 14 metrów. Po zakończonym turnieju tor zostanie rozebrany, a nawierzchnia trafi ponownie do hal na Żeraniu, aby czekać na sezon 2016.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv