Aktualności

Published on 12 kwietnia, 2015 | by admin

Przegląd prasy: “Pseudokibice z zarzutami”

“Pięciu pseudokibiców Chełmianki i tyluż samo Podlasia odpowie przed sądem za udział w bójce o charakterze chuligańskim. Do rozróby doszło w niedzielę (29 marca).

Grupa kilkudziesięciu pseudokibiców obu klubów starła się między sobą w okolicy bramy wejściowej na chełmski stadion kilka minut przed rozpoczęciem meczu piłkarskiego między klubami piłkarskimi ChKS Chełmianka oraz MKS Podlasie Biała Podlaska. Bijących się mężczyzn rozdzielali policjanci.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został jeden z pseudokibiców Podlasia. – 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzut udziału w bójce oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Dzięki analizie zgromadzonego materiału, w niedzielę chełmscy kryminalni zatrzymali czterech chełmskich pseudokibiców: dwóch 17-latków, 40-latka oraz 19-latka. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili u jednego z zatrzymanych 2,01 g marihuany, a u innego 11,05 g białego proszku, który zostanie poddany badaniom – informuje Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Dzień później w ręce mundurowych wpadł 29-letni chełmianin, który uważany jest za lidera chełmskich pseudokibiców.

Pełne ręce roboty mieli także bialscy policjanci. – W poniedziałek rano tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych pseudokibiców: 21- i 28-latka. Zostaną oni przetransportowani do komendy, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Z kolei w środę zostali zatrzymani dwaj 19-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w bójce o charakterze chuligańskim, a jeden z nich dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań – mówi M. Kiczyński.
Kodeks karny za udział w bójce o charakterze chuligańskim przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.”

źródło: Nowy Tydzień

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv