Published on 13 maja, 2015 | by admin

W “pasiakach” na jubileusz 95-lecia Jagiellonii.

Wszyscy na Wisłę i wszyscy w “pasiakach” – apelują do siebie nawzajem kibice Jagiellonii Białystok, a do nich także władze klubu i piłkarze, przed meczem ekstraklasy z zespołem z Krakowa 23 maja. Ma to związek z obchodami 95-lecia białostockiego klubu.

“Pasiaki”, to żółto-czerwone pasy na koszulkach i szalikach Jagiellonii. Akcja ma spowodować, że całe trybuny stadionu miejskiego w Białymstoku, który może pomieścić ponad 20 tys. widzów, będą w czasie meczu z wiślakami w barwach “Jagi”. Przedstawiciele klubu zapowiadają atrakcje związane z jubileuszem, ale szczegóły mają być niespodzianką. Trwa już sprzedaż biletów.

Do udziału w akcji zachęcają też piłkarze. W internecie można zobaczyć krótki film z ich udziałem. – Uczcijmy godnie 95-lecie naszego klubu. Na 95-lecie – wszyscy w pasiakach! – apeluje kapitan Jagiellonii Rafał Grzyb.

Za datę powstania Jagiellonii przyjmuje się 30 maja 1920 roku. Wówczas to powstał w mieście Wojskowy Klub Sportowy 42. Pułku Piechoty, z sekcjami piłki nożnej i lekkoatletyczną.

Jak pisze autor książek o sporcie regionalnym Jerzy Górko w tym wydanych w 2010 roku “Piłkarskich dziejach Podlasia – 80 lat historii piłki nożnej w regionie podlaskim 1929-2009”, na sportowej mapie regionu Jagiellonia, jako klub pod tą nazwą, pojawił się 27 stycznia 1932 roku wskutek połączenia WKS oraz istniejącego od 1927 roku Klubu Sportowego Związku Młodzieży Wiejskiej.

źródło: interia.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv