Aktualności

Published on 26 maja, 2015 | by admin

Papież: większość pseudokibiców to najemnicy

Papież Franciszek powiedział w wywiadzie dla argentyńskiego dziennika, że większość agresywnych pseudokibiców to “najemnicy”. Tak określił sprawców przemocy w świecie fanów piłki nożnej, do której dochodzi także w jego ojczystym kraju, Argentynie.”

Także we Włoszech były problemy z tzw. ultras, którzy niekoniecznie walczą o swój klub, większość to najemnicy” – stwierdził papież w rozmowie z gazetą “La Voz del Pueblo”, cytowanej przez agencję Ansa.

W wywiadzie Franciszek, który przez wiele lat był kibicem piłkarskim w Buenos Aires, odniósł się do fali przemocy w świecie kibiców w Argentynie. Doszło tam ostatnio do ataku chuligana, fana drużyny Boca Juniors, na kibiców klubu River Plate.

Komentując takie incydenty, papież ocenił: “To grzech, to zdziczenie ze strony tych, których ponosi pasja, nie mówiąc o przemocy, braku umiejętności życia w społeczeństwie”.

“To godne ubolewania, że w naszym kraju istnieje coś takiego jak przemoc pseudokibiców” – dodał Franciszek podkreślając, że ma to miejsce także w innych państwach.

źródło: sport.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv