Aktualności

Published on 19 lutego, 2014 | by admin

Oświadczenie TS Wisła Kraków

Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków wyraża swoje oburzenie w związku z artykułem “Wisła szkoli ulicznych bandytów”, który ukazał się w dniu 17 lutego 2014 r. w Dzienniku Polskim.

Nie znajdujący żadnego potwierdzenia w faktach oraz obraźliwy tytuł, jak również treść artykułu, godzą w dobre imię działaczy, sponsorów, a przede wszystkim sportowców trenujących w ramach Towarzystwa Sportowego Wisła i reprezentujących jego barwy.

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków od 107 lat szkoli dzieci i młodzież. Obecnie jest klubem sportowym posiadającym najwięcej sekcji w Polsce, wychowującym kolejnych olimpijczyków. Nazywanie członków Towarzystwa bandytami jest niedopuszczalną manipulacją.

Przykład nierzetelnego dziennikarstwa, jakim jest artykuł, musi wywołać kategoryczny sprzeciw. Wobec powyższego, Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków na posiedzeniu w dniu 17 lutego 2014 r. zdecydował o podjęciu kroków prawem przewidzianych w celu ochrony dóbr osobistych naruszonych przez publikację.

Jednocześnie, w przypadku poniesienia przez Towarzystwo jakichkolwiek szkód materialnych wywołanych publikacją, Zarząd Towarzystwa będzie domagał się od redakcji Dziennika Polskiego ich naprawienia.

Zarząd TS Wisła Kraków

LINK DO KONTROWERSYJNEGO ARTYKUŁU W DZIENNIKU POLSKIM

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv