Stadiony

Published on 13 stycznia, 2018 | by admin

Niepołomice: W maju mają być maszty

Puszcza Niepołomice może jeszcze przed zakończeniem sezonu rozegrać mecz przy sztucznym oświetleniu, choć będzie to raczej otwarcie sezonu 2018/19. Lampy za 2 miliony powinny pojawić się na przełomie kwietnia i maja.

Już za tydzień w małopolskich Niepołomicach zostanie zakończony przetarg na budowę masztów oświetleniowych stadionu przy Kusocińskiego. 15 stycznia o 10:00 nastąpi otwarcie ofert, a po ich analizie nastąpi wybór tej najkorzystniejszej.

Miasto przewidziało 2 mln zł na inwestycję, która powinna zakończyć się do 30 kwietnia. Zakładając terminowe ukończenie prac i szybki odbiór, być może uda się uruchomić lampy jeszcze przed końcem sezonu. Puszcza rozegra pomiędzy 9 maja a 3 czerwca trzy mecze, czyli finał sezonu może odbyć się pod lampami. Jeśli nie, pierwszy mecz ze sztucznym światłem nastąpi w sezonie 2018/19.

Choć zaoferowana przez potencjalnych wykonawców cena jest bardzo ważna, to nie tylko ona może decydować o wyborze zwycięzcy. Liczy się również okres gwarancji. Niepołomicki magistrat oczekuje co najmniej 36 miesięcy, a maksymalnie 60 (a więc 3-5 lat).

Pierwsze w historii miejskiego stadionu maszty mają osiągnąć wysokość 30,7 metra, a natężenie wytwarzanego przez nie światła powinno osiągnąć maksymalnie nie mniej niż 1600 lux.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv