Published on 14 kwietnia, 2018 | by admin

Niebiescy nie odwołają się od zakazu.

Włodarze chorzowskiego Ruchu nie odwołają się od kary zakazu wyjazdowego dla swoich kibiców.

Komisja Dyscyplinarna po derbowym spotkaniu GKSu Tychy z Ruchem Chorzów ukarała obydwa kluby m.in zakazem wyjazdowym dla kibiców. Sympatycy gospodarzy nie obejrzą więc siedmiu spotkań wyjazdowych swojej drużyny, a gości pięciu.

Początkowo włodarze klubu z Cichej zapowiadali odwołanie się od tej kary, jednak według prezesa Janusza Patermana, klub nie zrobi nic w kierunku zmiany bądź uchylenia tej sankcji.

– Zapowiadaliśmy, ale po analizie prawnej uznaliśmy, że nie ma punktu zaczepienia, a nie mamy zamiaru prowadzić polemiki, wpłacając przy tym różne manipulacyjne opłaty. Nasi kibice ani nie odpalili rac, ani nie doszło do żadnych ekstremalnych sytuacji. Uważam, że nie zasłużyli na karę pięciu meczów zakazu – tłumaczy Prezes Janusz Paterman.

Brak kroków w kierunku zmiany decyzji komisji oznacza, że kibice Ruchu nie będą mogli w zorganizowanej grupie ruszyć za swoją drużyną praktycznie do końca sezonu.

Oficjalnie grupa fanów Niebieskich nie będzie mogła pojawić się w Łęcznej, Olsztynie, Legnicy, Częstochowie oraz w Opolu.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv