Aktualności

Published on 3 sierpnia, 2015 | by admin

Na meczu z Wisłą akcja Uwolnić Maćka.

Kibice warszawskiej Legii po raz kolejny postanowili zaprotestować przeciw bezprawnemu i urągającemu wszelkim regułom sprawiedliwości, przetrzymywaniu przez ponad 3 lata w areszcie Maćka Dobrowolskiego. W tym celu wypuszczone zostały okolicznościowe koszulki.

Akcja objęła nie tylko Warszawę i kibiców Legii, pojawiły się też biało-czerwone t-shirty z wymownym #UWOLNICMACKA, które w liczbie kilkudziesięciu sztuk mieli już przedwczoraj na sobie kibice Rakowa Częstochowa w trakcie inauguracyjnego meczu z Okocimskim Brzesko. Inne pojechały już do kibiców Lecha Poznań, Cracovii, Górnika Zabrze i wielu innych miast Polski.

Jak informują organizatorzy:

„W niedzielę 9 sierpnia Legia zmierzy się na Łazienkowskiej z krakowską Wisłą. Wszystkich którzy wybierają się na ten mecz, prosimy o założenie w tym dniu tych koszulek. Na Żylecie zawiśnie znana Wam flaga z tym samym motywem. Chcemy w ten sposób po raz kolejny pokazać solidarność z naszym kolegą i zaprotestować przeciw jawnym łamaniu praw człowieka i wiecznym naginaniu reguł prawnych w niewiadomym celu. Zarzuty oparte jedynie na słowach mało wiarygodnego, próbującego zrzucić na innych odpowiedzialność za swe czyny gangstera, to jawna kpina z reguł prawa. Na warszawskim sądzie w Al. Solidarności wyryta jest dewiza: „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej”. Jeśli tak ma wyglądać owa moc i trwałość tego kraju, to chrońcie nas wszelkie siły sprawcze przed takimi filarami państwowości!

Koszulki które zostały zamówione pocztą w znakomitej większości zostały już wysłane, a ostatnia partia nadana zostanie w dniu dzisiejszym. Ci zaś którzy wybrali odbiór osobisty, będą mieli okazję nabyć je również dzisiaj w godzinach 18:00-21:00 w pubie Źródełko. Będą również dostępne dla osób, które dotąd nie brały udziału w zapisach czyli wolnej sprzedaży. Kolejne terminy ogłaszane będą jeszcze w tym tygodniu i na pewno będą jeszcze do kupienia w dniu meczu, w niedzielę.”

źródło: legionisci.com / zyleta.info

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv