Bez kategorii

Published on 20 czerwca, 2022 | by admin

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze: czego można się spodziewać

Katar będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w dniach 21 listopada – 18 grudnia 2022 roku. W turnieju weźmie udział trzydzieści dwie drużyny. W dniu 1 kwietnia rozlosowano 29 drużyn, które wyłoniły swoich grupowych rywali. Dwa kolejne bilety do turnieju zostaną rozstrzygnięte w rozgrywkach międzykontynentalnych 13 i 14 czerwca: Kostaryka kontra Nowa Zelandia i Peru kontra Australia/ZEA. Jeden bilet trafi również do zwycięzcy spotkania w strefie europejskiej.

Katar po raz pierwszy będzie gospodarzem MŚ w swojej historii. Do tego, po raz pierwszy Mistrzostwa Świata odbędą się na Bliskim Wschodzie i na półkuli północnej jesienią i zimą. Mecz finałowy odbędzie się 18 grudnia na Stadionie Narodowym w Lusail, umieszczającym 80 000 widzów. Najlepszy bukmacher już ma w swojej palecie zakłady na tę imprezę i oferuje typerom dobre kursy. Aby znaleźć wiarygodnego operatora, zaleca się sprawdzić odpowiedni ranking.

Ze uwagi na intensywne letnie upały panujące w Katarze, MŚ w piłce nożnej odbędą się od końca listopada do połowy grudnia. Oznacza to, że będzie to pierwszy turniej, który nie odbędzie się w maju, lipcu lub czerwcu. Planuje się, że turniej odbędzie się w skróconym terminie ok. 28 dni. Możemy odejść od Liga Mistrzów zakłady i spróbować swoich sił, obstawiając MŚ u wiarygodnych serwisach bukmacherskich. 

Uczestnicy turnieju

W turnieju finałowym w 2022 roku wezmą udział 32 drużyny narodowe. Wcześniej proponowano zwiększenie liczby uczestników do 48 drużyn oraz rozgrywanie niektórych meczów w sąsiednich państwach, jednak FIFA odrzuciła tę inicjatywę w maju 2019 roku. Losowanie turnieju kwalifikacyjnego odbyło się w 2020 r., a finałowego 1 kwietnia 2022 r.

Operatorzy hazardowi proponują hazardzistom mnóstwo rodzajów zakładów piłkarskich na MŚ: wynik imprezy, handicapy, powyżej lub poniżej, ilość goli ilość kartek, remis, dokładny rezultat spotkania. Typy bukmacherskie na Ligę Mistrzów, porady ekspertów pomogą ustalić, na którego z uczestników Mistrzostw Świata warto postawić i jaki rodzaj zakładu wybrać.

Ciekawe informacje o Mistrzostwach Świata w Katarze

Oto bardzo ciekawe informacje o turnieju, który odbędzie w Katarze w 2022 roku:

  1. Stadiony. W 2022 roku mistrzostwa świata odbędą się na ośmiu stadionach w 5 różnych miastach. Aby przezwyciężyć upał, Katarczycy zobowiązali się wyposażyć stadiony w systemy chłodzenia powietrza, dzięki którym temperatura nie będzie przekraczać +27°C. Budowa pierwszego stadionu rozpoczęła się w 2013 roku i trwała cztery lata.
  2. Piłka. 30 marca 2022 roku firma Adidas zaprezentowała oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w 2022 r. Piłka ma nazwę Al Rihla (z arabskiego “podróż”). Jest on inspirowany kulturą, architekturą i flagą Kataru. Jaskrawe kolory na perłowym tle symbolizują kraj gospodarzy i stale rosnące tempo gry.
  3. Organizacja. Będą to pierwsze Mistrzostwa Świata rozgrywane w krajach arabskich, a także drugie MŚ w piłce nożnej rozgrywane w Azji, po turnieju w Korei Południowej i Japonii w 2002 r. Są to również ostatnie Mistrzostwa Świata FIFA, w których w fazie finałowej biorą udział trzydzieści dwie drużyny. 

Obstawianie piłki nożnej i tych zawodów jest możliwe w trybie live i prematch. Przed wytypowaniem zakładów na MŚ warto sprawdzić dostępne kursy i typy bukmacherskie u wiarygodnych operatorów. Idealnym pomysłem stanie się też sprawdzanie aktualnych informacji dotyczące świata piłkarskiego. Nowicjusze mogą wybrać darmowe zakłady bukmacherskie i przetestować bukmachera pod kątem zakładów, kursów i rynków zdarzeń.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv