Stadiony

Published on 12 lutego, 2019 | by admin

Łódź: Bezprzewodowy internet na całym stadionie Widzewa

To tylko jedna ze zmian na nowym obiekcie w Łodzi, które trzeba wprowadzić w związku z organizacją w tym roku Mistrzostw Świata U20. W sumie miasto wyda w tym roku milion złotych na usprawnienia.

Nowy stadion Widzewa wkrótce stanie się główną areną Mistrzostw Świata U20. Odbędzie się na nim aż 10 meczów, w tym wszystkie trzy pojedynki grupowe Polaków, a także finał turnieju. W związku z tym FIFA zleciła przeprowadzenie pewnych zmian infrastrukturalnych. Bo, choć dopiero skończył dwa lata, obiekt w Łodzi powstał z myślą o użytku ligowym, nie międzynarodowym.

Zmiany nie są istotne infrastrukturalnie, ale z pewnością przydadzą się nie tylko latem. W planie jest m.in. doprowadzenie prądu na przedpole stadionu oraz bezpośrednio w okolice elektronicznych band reklamowych, poprawa przyłączy dla dziennikarzy (150 gniazdek i wifi), a także stworzenie sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu na całym obiekcie.

Co prawda latem będzie z tego korzystać FIFA, ale docelowo korzyści odczuje przede wszystkim Widzew. Inwestycje mają kosztować ok. 1 mln zł. Środki są już zabezpieczone przez miasto. Największym problemem jest aktualnie takie rozłożenie prac, by jak najmniej kolidowały z kalendarzem rozgrywek ligowych.

źródło: WidzewToMy.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv