Aktualności

Published on 6 marca, 2015 | by admin

Licencja zawieszona. Koniec sezonu dla Widzewa?

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła Widzewowi Łódź licencję na grę w pierwszej lidze – czytamy na oficjalnej stronie PZPN. Łódzki klub nie wypełnił jednego z warunków koniecznych do otrzymania licencji na grę w I lidze, może odwołać się od decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym Klub ma obowiązek na siedem dni przed startem rozgrywek rundy wiosennej przesłać do PZPN zgodę na organizację imprez masowych, czego nie uczynił – poinformowała piłkarska federacja, która jest organizatorem rozgrywek piłkarskiej I ligi.

Widzew dopełnił obowiązku dopiero w piątek, ale było już za późno na zmianę decyzji. W związku z tym zaplanowany na sobotę mecz Widzewa z Sandecją Nowy Sącz nie odbędzie się.

Widzewowi Łódź przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Bez licencji klub nie będzie mógł przystąpić do rywalizacji na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Dzisiejsza decyzja PZPN może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla całego klubu. Obecny na posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych Sylwester Cacek przyjął werdykt w bardzo impulsywny sposób. Właściciel klubu stwierdził, że w zaistniałej sytuacji, jego zdaniem dalsze finansowanie klubu jest wykluczone. Cacek opuścił siedzibę Związku jeszcze przed zakończeniem obrad na oczach zaskoczonych członków Komisji.

Jeżeli biznesmen, po tym, jak emocje już opadną, nie zmieni zdania, klub najpewniej zostanie wycofany z rozgrywek. To jednak nie koniec zagrożeń, dziś Widzew miał przecież spłacić kolejną ratę wynikającą z układu z wierzycielami. Jeśli Cacek nie zleci przelewów do końca dnia, klub czeka likwidacja.

źródło: PZPN / widzewtomy.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv