Aktualności

Published on 15 marca, 2015 | by admin

Legia zagra z Wisłą dla powstańców.

Trwa akcja “Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. Jeśli na meczu z Wisłą Kraków pojawi się ponad 20 tys. kibiców, część dochodu z biletów otrzymają powstańcy w trudnej sytuacji materialnej – informuje Przegląd Sportowy.

W niedzielę Legia zagra na Łazienkowskiej z Wisłą Kraków. To kolejne spotkanie, podczas którego będzie trwać akcja “Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. Jej zasady są proste: jeśli na domowym meczu w ekstraklasie pojawi się co najmniej 20 tysięcy kibiców, mistrzowie Polski przekażą część zarobionych pieniędzy na cele charytatywne. Podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała we współpracy z UNICEF zbierano pieniądze na program edukacyjny ‘Baw się i bądź bezpieczny”, ale ostatecznie na trybunach zameldowała się tylko 12 tysięcy fanów. Tym razem ma być inaczej. Mecze z Wisłą wciąż wywołują duże emocje. Jeśli na niedzielne spotkanie przyjdzie ponad 20 tysięcy fanów, część dochodu z biletów trafi na pomoc organizacjom kombatanckim – Związkowi Powstańców Warszawskich i Światowemu Związkowi Żołnierzy Armii Krajowej.

– Wspólnie z tymi organizacjami zdecydowaliśmy, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc powstańcom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji materialnej – mówi Przeglądowi Sportowemu Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. I dodaje: – Wierzę, że każdy kibic Legii z pełnym przekonaniem zgodzi się na takie przeznaczenie części dochodu z biletu. W poniedziałek muzeum zwiedził trener “Wojskowych”, Henning Berg.

– Do akcji zaprosiliśmy fundacje i stowarzyszenia, których działalność jest zbieżna z historią, ideałami i wartościami Legii – opowiada wiceprezes klubu, Jakub Szumielewicz. Chcemy pomóc zarówno w wymiarze ogólnopolskim, jak i lokalnym, tym, którzy już są naszymi kibicami i tym, którzy jeszcze nimi nie są – tłumaczy.

Licznik na stronie legia.com pokazuje na razie 24450 zajętych miejsc. Jeśli rzeczywiści tyle osób zamelduje się w niedzielę na trybunach, mistrzowie Polski przekażą złotówkę od każdego sprzedanego biletu. Jeśli uda się przyciągnąć co najmniej 25 tys. ta stawka zostanie podwojona. W przypadku kompletu 30 tys. widzów, kwota wzrośnie do 5 zł. Maksymalnie więc Legia może przekazać fundacjom 150 tyś. zł.

Charytatywna akcja potrwa do końca sezonu zasadniczego ekstraklasy. Partnerem kolejnego domowego spotkania, 4 kwietnia z Piastem Gliwice, będzie Powiślańska Fundacja Społeczna, wspierająca rodziny z Powiśla, opiekujące się trudną młodzieżą.

źródło: Przegląd Sportowy / sport.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv