Aktualności

Published on 17 maja, 2018 | by admin

Lech Poznań mobilizuje się na mecz z Legią

Na facebookowej stronie Kibiców Lecha Poznań (@Wiara Lecha) opublikowany został komunikat LPU skierowany do fanów “Kolejorza” przed ostatnim w sezonie 2017/2018 meczem z Legią Warszawa. Poniżej zamieszczamy jego treść.

Witajcie, Wiara!
Niedziela 20 maja miała zupełnie inaczej wyglądać. Zarówno dla nas jak i dla Was. Teraz zamiast oprawy mistrzowskiej przygotowujemy się jak “oprawić” niewątpliwą stypę.

Przez ostatnie dni każdy z nas był wściekły, wkurwiony, zawiedziony i załamany. Rozumiemy rozgoryczenie, rozumiemy nastroje oraz wszystko co zostało powiedziane i napisane w ostatnich dniach w emocjach, często bez szansy na refleksję.

Jednak uważamy, że na ten mecz należy się wybrać i pilnować naszego drugiego domu oraz barw klubowych i samego Klubu przed ostatecznym go zszarganiem. Zawiodły wkłady do koszulek, rozczarowują na wielu polach władze klubu, ale Kibole Kolejorza nie zawiedli nigdy. Nie zawiedliście w tym sezonie frekwencją domową i oddaniem wyjazdowym, nie zawiedliście jak chodziło o wsparcie finansowe opraw, nie zawiedźcie i tym razem! Apelujemy do Was i wzywamy – przyjdźcie do Kotła, wypełnijmy naszą trybunę i razem pokażmy, że to My jesteśmy Lechem Poznań i ten Klub i Jego barwy są święte i godne reprezentowania zawsze, w chwilach pięknych i tych jak z koszmaru.

I na koniec jeszcze jedno – od poniedziałku trwa zmasowana akcja milicji wymierzona w nas, ale też całe nasze środowisko kibicowskie. Tym razem nie są to mrzonki – w tej chwili milicja zablokowała przed nami stadion – wszystkie osoby i auta pojawiające się w okolicy stadionu są dokładnie trzepane i sprawdzane także z użyciem psów tropiących. Między innymi w Lasku koło Fortu, jak i w innych punktach cały czas stoją milicyjni tajniacy, a na przykład osoby idące na siłownię która znajduje są na stadionie także mają sprawdzane torby i rzeczy.

Patrząc na to wszystko widać wyraźnie, że na niedzielnym meczu Kibole Kolejorza są niemile widziani. Mecz wiadomo w jakim nastroju się nam szykuje, ale teraz dodatkowo ktoś chce uszykować nam utrudnienia, abyśmy nawet będąc w tak ciężkiej sytuacji nie mogli normalnie i na kibolskich zasadach uczestniczyć w meczu Lecha Poznań.

W związku z tym apelujemy tym bardziej o tłumne przyjście w niedzielę z odpowiednim nastawieniem i odpowiednio przygotowanych do wyzwań tego dnia.

Lech to My!

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv