Bez kategorii

Published on 19 stycznia, 2022 | by admin

Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski?

Zamieszanie związane z odejściem Paulo Sousy zdominowało piłkarskie rozmowy przy wigilijnych stołach w 2021 roku. W końcówce poprzedniego roku informacja o przejściu Portugalczyka do Flamengo została oficjalnie potwierdzona, dlatego też nowy prezes PZPN szybko rozpoczął pracę nad poszukiwaniem następcy. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich i redakcji Zagranie.com zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski i poprowadzi naszą kadrę w barażach?

Opcja Polska czy zagraniczna

W minionych latach na ławce szkoleniowej dominowała Polska opcja trenerska, co pokazały kadencje Adama Nawałki, czy też Jerzego Brzęczka, Waldemara Fornalika i Franciszka Smudy. Dopiero Paulo Sousa został pierwszym zagranicznym trenerem naszego zespołu, od czasu słynnego Leo Benhakkera.

Po nieudanej przygodzie Portugalczyka z naszą kadrą rozgorzała w mediach dyskusja dotycząca tego, czy nowym trenerem naszego zespołu powinien zostać Polak, a może po raz kolejny trener z zagranicy? Głównym punktem rozważań jest tutaj fakt, że do meczu barażowego z Rosją pozostały zaledwie 3 miesiące. Nowy trener będzie miał zaledwie kilka sesji treningowych, aby wprowadzić swoje pomysły. Nic więc dziwnego, że faworytem w mediach i typach od Zagranie.com, a także w opinii zakładów bukmacherskich został Adam Nawałka, który doskonale zna aktualną drużynę.

Oficjalnie postać nowego trenera powinniśmy poznać 19 stycznia, a zanim to nastąpi, możemy rozważyć poszczególne kandydatury.

Adam Nawałka

Tak jak wcześniej, wspomniałem na ten moment Adam Nawałka, jest faworytem zakładów bukmacherskich do objęcia schedy po Paulo Sousy. Doświadczony trener ma w swoim CV pracę z reprezentacją Polski w latach 2013 – 2018. Nie ma wątpliwości, że z perspektywy czasu była to udana kadencja, jednak kibice bardziej wracają pamięcią do Euro 2016, aniżeli do Mundialu w Rosji.

Przypomnijmy, że na wspomnianych Mistrzostwach Europy nasza drużyna osiągnęła największy sukces w XXI wieku i ten jeden, jedyny raz nie zakończyła rozgrywek na fazie grupowej. Nic więc dziwnego, że kibice chętnie wracają pamięcią do tego turnieju. Mamy jednak złą wiadomość, ponieważ Karny Jakuba Błaszczykowskiego z Portugalią nie zostanie powtórzony.

Trochę gorsze wspomnienia fani reprezentacji Polski mogą mieć z końcówki kadencji Adama Nawałki. Przypomnijmy, że doświadczony szkoleniowiec pożegnał się z pracą w naszej reprezentacji po tym, jak Polska odpadła w fazie grupowej podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Nie ma wątpliwości, że był to jeden z najgorszych występów naszej drużyny w turniejach finałowych, a najlepszym podsumowaniem tego okresu była końcówka meczu z Japonią.

Polska wyraźnie rozczarowała na mistrzostwach świata w Rosji, jednak wspomnienia kibiców związane z pracą Adama Nawałki w naszej drużynie są zdecydowanie pozytywne. Jeśli doświadczony trener otrzyma kolejną szansę do pracy z naszą kadrą, to można się spodziewać, że Polska wróci do gry preferowanym systemem 4-4-2. To właśnie w tej formacji Robert Lewandowski strzelał statystycznie najwięcej bramek dla reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że Adam Nawałka po raz kolejny będzie potrafił dotrzeć do snajpera Bayernu Monachium i stworzy mu najlepsze warunki na boisku. Kluczowy dla jego roli może być również Arkadiusz Milik, który w ostatnim czasie znajduje się w coraz lepszej formie.

Wielu kibiców zadaje jednak sobie pytanie, kto wkroczy w rolę Krzysztofa Mączyńskiego, czy też Michała Pazdana? Odpowiedzi na te pytania Adam Nawałka będzie musiał poszukać w najbliższym czasie, jeśli zostanie mianowany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

W związku z tym, że w ostatnim czasie skrócił on swój urlop na Malediwach, zakłady bukmacherskie i redaktorzy Zagranie.com nie mają już żadnych wątpliwości, że powinien on zostać nowym trenerem polskiej kadry 19 stycznia.

Fabio Cannavaro

W ostatnim czasie w polskich, a także włoskich mediach bardzo gorąco było w związku z przylotem do naszego kraju Fabio Cannavaro. Utytułowany piłkarz, który ma na swoim koncie Złotą Piłkę, przyleciał do Polski, aby rozmawiać o możliwym przejęciu naszej kadry z Cezarym Kuleszą. Jak zapewnił nowy prezes PZPN, nie było to jedyne spotkanie, które odbył w ostatnim czasie.

Kulesza po spotkaniu zapewnił, że Cannavaro jest jednym z kandydatów i przedstawił ciekawe raporty związane z ewentualnym prowadzeniem polskiej kadry. Zaraz po spotkaniu obu panów we włoskich mediach pojawiły się informacje związane z tym, że były stoper otrzymał ofertę 2-letniego kontraktu z płacą 2 mln euro za rok pracy. W polskich mediach bardzo szybko pojawiło się dementi, jednak Cannavaro bardzo szybko poprawił swoje notowania w kursach proponowanych przez zakłady bukmacherskie.

Cannavaro do tej pory nie miał doświadczenia związanego z pracą w reprezentacji, chyba że weźmiemy pod uwagę nieudany epizod z kadrą Chin, gdzie pracował łącznie przez 2 mecze. Włoch jednak pozytywnie radził sobie w lidze chińskiej i zbierał tam o wiele lepsze opinie, aniżeli Paulo Sousa.

We włoskiej prasie pojawia się jednak coraz więcej informacji, że Cannavaro odrzucił ofertę pracy w reprezentacji Polski i celuje w klub z Premier League lub Serie A. W związku z tym wiele osób uważa, że wykorzystał on sytuację, aby przypomnieć o swojej osobie na rynku.

Zdaniem redakcji Zagranie.com – Włoch wykorzystał tę szansę, aby przypomnieć o sobie we Włoszech, gdzie zapewne szuka pracy.

Zakłady bukmacherskie

Redakcja strony Zagranie.com przeanalizowała dokładnie, jak wyglądają szanse poszczególnych trenerów na objęcie schedy po Paulo Sousy. Zakłady bukmacherskie na ten moment wyraźnie faworyzują Adama Nawałkę i trzeba przyznać, że były trener naszej kadry od samego początku miał najlepsze notowania. Na drugim miejscu plasuje się aktualnie Fabio Cannavaro. Względem początkowych kursów spadły za to szanse Michała Probierza, Jerzego Brzęczka, czy też Czesława Michniewicza, których kandydatury przewijały się w polskich mediach po informacji, że nowym trenerem prawdopodobnie będzie Polak. Na ten moment najbardziej wiarygodni dziennikarze uważają, że żaden z powyższej trójki nie ma szans na angaż w roli trenera. Niektórzy żałują, że Czesław Michniewicz nie dostanie szansy, aby rozpracować Rosjan, jednak jego przygoda z Legią nie zakończyła się najlepiej, aby z miejsca objąć reprezentacją narodową.

Więcej kursów, a także typów piłkarskich znajduje się na stronie Zagranie.com.

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv