Aktualności

Published on 11 marca, 2022 | by admin

Kto zostanie mistrzem Polski? Analiza aktualnej sytuacji w Ekstraklasie!

Już w tym momencie obecnej kampanii można napisać, że prawdopodobnie czeka nas jeden z najciekawszych wyścigów o mistrzostwo Polski w historii Ekstraklasy. Aktualnie na czele rozgrywek znajdują się piłkarze Pogoni Szczecin, jednak ich przewaga nad Lechem Poznań, a także Rakowem Częstochowa, wynosi zaledwie jeden punkt. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich ma największe szanse, aby sięgnąć po tytuł?

Lech Poznań

W opinii bukmachera Betcris faworytem do wywalczenia mistrzowskiego tytułu są piłkarze Lecha Poznań. Patrząc na kadrę tego zespołu, takie przewidywania nie powinny raczej nikogo dziwić. Już przed rozpoczęciem obecnej kampanii tylko Legia Warszawa miała większe szanse na wywalczenie tytułu. Trzeba jednak przyznać, że Kolejorz rozczarował swoich kibiców w początkowych meczach rundy wiosennej. Podopieczni Macieja Skorży wywalczyli zaledwie 7 punktów z 15 możliwych. W związku z takim rezultatem ta drużyna straciła przewagę, a także pozycją lidera, ponieważ po rundzie jesiennej miała ona 4 punkty przewagi nad Pogonią Szczecin.

Nie ma wątpliwości, że pod względem kadry, a także jakości indywidualnej piłkarzy ta drużyna nie ma sobie równych w Ekstraklasie. Wysokie aspiracje trzeba jednak potwierdzać w każdym kolejnym spotkaniu, a tego w ostatnim czasie zdecydowanie brakuje Lechowi Poznań.

W ostatniej kolejce piłkarze tego zespołu po raz pierwszy przegrali w obecnej kampanii na swoim boisku. Jeśli wykorzystałeś kod promocyjny w Betcris na wygraną Rakowa – to gratulacje. Kolejorz przy ulicy Bułgarskiej uległ w starciu z ekipą Marka Papszuna, a kurs był bardzo wysoki. Czy podopiecznym Macieja Skorży uda się szybko otrząsnąć po tej porażce i wrócić na właściwą ścieżkę? W najbliższej kolejce Kolejorz zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Zakłady bukmacherskie nie mają wątpliwości co do tego, że goście są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, jednak przypomnijmy, że podobny scenariusz mieliśmy również w rywalizacji z Cracovią, a tam najlepszym wykorzystaniem kodu promocyjnego był typ na remis.

Lech Poznań ma już za sobą 2 rywalizacje bezpośrednie z Rakowem Częstochowa, a także Pogonią Szczecin. Piłkarze Kolejorza z pewnością zacierają ręce na myśl o bezpośredniej rywalizacji pomiędzy tymi drużynami, która już niedługo nas czeka. Ktoś z pewnością straci punkty, co może być dobrą okazją dla podopiecznych Macieja Skorży, aby wrócić na pozycję lidera.

Nowego mistrza Polski możesz wskazać w Betcris po rejestracji z użyciem Betcris kodu promocyjnego

Raków Częstochowa

Podopieczni Marka Papszuna to drużyna, która atakuje z 2 szeregu. Raków Częstochowa po rundzie jesiennej miał 6 punktów straty do lidera z Poznania. Aktualnie oba zespoły zrównały się punktami po ostatniej kolejce. Wszystko za sprawą zwycięstwa Rakowa przy Bułgarskiej. Taki wynik sprawił, że liderem tabeli jest aktualnie Pogoń Szczecin. Do końca sezonu tabela może się jednak wiele razy zmienić, ponieważ pierwsze 3 pozycje dzieli zaledwie jedno oczko.

Raków jest zespołem, który już w poprzednim sezonie pokazał, że nie należy go skreślać. Podopieczni Marka Papszuna zakończyli minioną kampanię na 2 miejscu w tabeli. Zdaniem zakładów bukmacherskich szanse tego zespołu na wywalczenie mistrzostwa Polski znacząco urosły po ostatniej kolejce, kiedy to wygrali w Poznaniu. Był to mecz, w którym Krzyżowcy pokazali wysokie aspiracje i zgłosili akces do walki o tytuł.

Raków Częstochowa wywalczył 13 z 15 możliwych punktów po wznowieniu rozgrywek. Nie ma więc wątpliwości, że ta drużyna znajduje się w bardzo dobrej formie pod kątem walki o tytuł. Jedyną wpadką tego zespołu było zremisowane starcie z Górnikiem Zabrze. Patrząc na terminarz nadchodzących spotkań, widać, że podopieczni Marka Papszuna mają bardzo duże szanse na walkę o tytuł do ostatniej kolejki. Decydujące może się tutaj okazać starcie bezpośrednie z Pogonią Szczecin, które nadal mają przed sobą, a będziesz mógł je obstawiać w Betcris z kodem promocyjnym.

Raków Częstochowa – statystyki:

-Raków Częstochowa w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Lechem Poznań.

-Częstochowianie do tej pory są jedynym zespołem, który wygrał na obiekcie przy Bułgarskiej.

-Raków ma aktualnie 48 punktów na koncie.

-Drużyna z Częstochowy do tej pory straciła 23 bramki na ligowych boiskach.

-Raków nie zanotował porażki w rundzie wiosennej.

Pogoń Szczecin

Pomimo tego, że Pogoń Szczecin jest aktualnym liderem tabeli, to jednak ta drużyna nie jest głównym faworytem zakładów bukmacherskich do wywalczenia mistrzostwa Polski. Jej szanse są notowane gorzej niż między innymi Lecha Poznań. Oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, dlatego też dla analityków zakładów bukmacherskich sytuacja w tabeli nie jest aż tak dużym wyznacznikiem.

Pod względem kadry, a także jakości indywidualnej między tymi drużynami jest spora dysproporcja, co pokazała ostatnie spotkanie bezpośrednie. Kolejorz bez problemów wygrał w rywalizacji na obiekcie w Szczecinie w stosunku 0:3.

Pogoń Szczecin w najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. W opinii zakładów bukmacherskich Portowcy są zdecydowanym faworytem tego meczu. Warto jednak przypomnieć, że już w rundzie wiosennej na tym obiekcie przejechała się między innymi ekipa Lecha Poznań. Z pewnością nie będzie to łatwe starcie dla ekipy przyjezdnej. Fakty są jednak takie, że Pogoń Szczecin musi wygrywać takie mecze, jeśli realnie chce walczyć o mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie ta drużyna również miała wysokie aspiracje, jednak rozczarowała na finiszu rozgrywek i zakończyła zmagania za plecami Legii Warszawa, a także Rakowa Częstochowa. Czy w tym roku taka sytuacja się powtórzy? Na ten moment niewiele na to wskazuje, jednak nie ma wątpliwości, że wszystkie 3 drużyny znajdujące się na szczycie tabeli mają spore szanse na wywalczenie tytułu, jak również zakończenia rozgrywek dopiero na najniższym stopniu podium.

Pogoń Szczecin – statystyki:

-Pogoń Szczecin wygrała 4 z ostatnich 5 meczów ligowych.

-Jedyną porażkę ta drużyna w rundzie wiosennej zanotowała na swoim boisku z Lechem Poznań.

-Pogoń Szczecin do tej pory przegrała tylko jedno spotkanie domowe.

-Portowcy na ten moment stracili 20 bramek w 24 rozegranych meczach.

-Pogoń Szczecin jest aktualnym liderem Ekstraklasy.

Ciekawie powinno być również w Pucharze Polski, gdzie rozlosowano pary półfinałowe.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv