Aktualności

Published on 5 stycznia, 2015 | by admin

Kto otworzy nowy stadion ŁKS?

Mecz rugby, spotkanie eliminacji mistrzostw Europy, albo pożegnanie Bogusława Wyparły – to niektóre z propozycji na otwarcie nowego stadionu przy al. Unii.

Wprawdzie nowy obiekt ma zostać oddany dopiero do użytku 26 lipca, ale od pewnego czasu pojawią się propozycje imprezy, która miałaby zainaugurować sportową działalność nowego miejskiego stadionu. Pierwszą z nich było rozegranie meczu rugby, w którym kadra Łodzi miałaby zagrać z drużyna z Lyonu. Argumentem było przyrzeczenie władz Łodzi, że na stadionie przy al. Unii swoje mecze ligowe będą rozgrywać rugbiści Budowlanych Łódź, a francuski Lyon jest miastem partnerskim Łodzi.

Później pojawiła się propozycja rozegrania meczu w ramach eliminacji mistrzostw Europy dla lat 20. Niedawno Tomasz Salski, wiceprezes ŁKS, z kolei przyznał, ze rozpatrywana jest propozycja rozegrania spotkania piłkarskiego byłych mistrzów Polski, którzy obecnie grają w III lidze. Na stadionie przy al. Unii miałyby się spotkać jedenastki ŁKS i Polonii Warszawa.

Ostatnią propozycją jest mecz na zakończenie kariery Bodzia. Na nowym stadionie miałby się odbyć benefis Bogusława Wyparły, byłego bramkarza ŁKS. Wyparło w jednej połowie meczu miałby zagrać w ŁKS, a w drugiej w Stali Mielec, której jest wychowankiem. Pomysł jest bliski realizacji.

źródło: lodz.sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv