Aktualności

Published on 13 stycznia, 2015 | by admin

Korona Kielce zostaje w Ekstraklasie!

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, kieleccy radni zmienili swoją grudniową decyzję i zgodzili się na dofinansowanie Korony kwotą 7,8 miliona złotych. Oznacza to, że klub nie upadnie.

Radni zajęli się tematem raz jeszcze na wniosek przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta, Dariusza Kozaka. Po burzliwej i emocjonalnej dyskusji z udziałem między innymi prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego – występującego w roli właściciela – wynik głosowania był korzystny dla złocisto-krwistych. Za przyznaniem pieniędzy opowiedziało się 19 radnych, 4 było przeciw, a 2 osoby wstrzymały się od głosu. W związku z tym klub będzie mógł kontynuować rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Finansowe wsparcie daje również podstawy do wycofania złożonego w poniedziałek przez prezesa Marka Paprockiego wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Na pozytywne dla Korony zakończenie decydujący wpływ miało wystąpienie prezydenta Lubawskiego, który zgodził się przyjąć postulaty części radnych. Chodzi m.in. o przeprowadzenie w klubie kontroli przez członka Komisji Rewizyjnej, zmiany w Radzie Nadzorczej – już podczas sesji rezygnację złożył jej przewodniczący Janusz Koza – oraz przedstawienie planu naprawczego, uwzględniającego dwa scenariusze: znalezienie inwestora i jego ciągły brak. Ma być on gotowy do końca stycznia.

Przypomnijmy, że przyszłość Korony zawisła na włosku po grudniowej sesji budżetowej, kiedy radni nie poparli autopoprawki, zakładającej przekazanie niemal 8 milionów złotych na dalsze funkcjonowanie klubu z ulicy Ściegiennego. Ich głosy rozłożyły się wówczas następująco: za udzieleniem pomocy było 12 radnych (PiS, Porozumienie Samorządowe, Jan Gierada). Od głosu wstrzymało się 6 osób (PSL, PO, SLD), natomiast przeciwko zagłosowało 7 radnych (PO i SLD). Do bezwzględnej większości zabrakło jednego głosu za.

Pustki w kasie sprawiły, że przygotowująca się od czwartku do rundy wiosennej drużyna prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza nie wyjechała na pierwszy obóz przygotowawczy do Kleszczowa. W obecnej sytuacji wszystko wskazuje jednak na to, że do skutku dojdzie drugie zgrupowanie w Turcji.

Miasto Kielce jest posiadaczem 100 procent akcji klubu od 2008 roku, kiedy przejęło w nim kontrolę za symboliczną złotówkę od poprzedniego właściciela Krzysztofa Klickiego. Znany przedsiębiorca wycofał się z finansowania sportu tuż po tym, jak na jaw wyszła korupcyjna przeszłość Korony.

źródło: sportowefakty.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv