Aktualności

Published on 4 kwietnia, 2018 | by admin

Korona Kielce wspiera chorego kibica

Piłkarze i kibice kieleckiego klubu aktywnie zaangażowali się w pomoc ciężko choremu kibicowi walczącemu o życie. Czasu pozostało niewiele, a potrzeby są ogromne.

Kibice i zawodnicy wspierają Adama
28-letni Adam Pawlikiewicz od lat należy do najzagorzalszych kibiców Korony Kielce. Przez długi czas pełnił nawet funkcję prezesa Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce. Jego dotychczasowe życie legło w gruzach w styczniu br., kiedy w jego krwi wykryto złośliwy nowotwór – przewlekłą białaczkę szpikową. Aktualnie Adam przechodzi ciężkie leczenie w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, jednak w walce o życie nie pozostaje sam.

W zorganizowanie pomocy na rzecz kosztownej walki ze śmiertelną chorobą włączyli się zarówno kibice, jak i zawodnicy świętokrzyskiej drużyny. Fani Korony organizują i promują zbiórkę w mediach społecznościowych, a piłkarze kieleckiego klubu w ostatnim ligowym meczu z Lechią Gdańsk wyszli na murawę w koszulkach z hasłem akcji dla Adama – Pomagam a nie tylko gADAM.

Wygrać najważniejszy mecz w życiu
– My, jako drużyny, włączyliśmy się do pomocy. Mocno zaangażowali się kibice ze stowarzyszenia, za co wielkie słowa uznania. Wszystkich zachęcam do tego, żeby w miarę możliwości wesprzeć Adama – mówi Jacek Kiełb, piłkarz Korony Kielce, podkreślając, że również inne kluby zaangażowały się w pomoc. Pieniądze są zbierane na leczenie zagranicą, gdzie lekarze dają Adamowi większe szanse na pokonanie białaczki niż w Polsce.

Darowizny można przekazywać na konto 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „na pomoc i leczenie Adam Pawlikiewicz”, na rzecz: Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” ul. Armii Krajowej 9, 28-300 Jędrzejów.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv