Aktualności

Published on 24 września, 2015 | by admin

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała 7 klubów.

Podczas środowego posiedzenia Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła decyzję o ukaraniu siedmiu klubów w związku z zachowaniem kibiców podczas meczów 8. i 9. kolejki Ekstraklasy.

“W związku z zachowaniem kibiców podczas meczów 8. i 9. kolejki Ekstraklasy, na Ruch Chorzów nałożono bezwzględną karę finansową w wysokości 5 tys. zł oraz dwa mecze zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców w zawieszeniu do końca sezonu.

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczów 9. kolejki Ekstraklasy na kluby Zagłębie Lubin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice, Korona Kielce i Górnik Łęczna nałożono kary zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców na 2 mecze Ekstraklasy w zawieszeniu do końca sezonu.

Ponadto na dwa kluby nałożono karę zamknięcia sektorów na jeden mecz Ekstraklasy w zawieszeniu do końca sezonu. Zagłębie Lubin – sektor G oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała – sektory G10 i G11. Na Zagłębie nałożono ponadto bezwzględną karę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Dodatkowo na klub Jagiellonia Białystok nałożono bezwzględną karę zakazu organizacji wyjazdów grup kibiców na 2 mecze Ekstraklasy”.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv