Published on 20 stycznia, 2014 | by admin

KolorujeMY już nie tylko domy dziecka.

Kibice zapewnili rozgłos, PZPN patronat, a firmy materiały i swoich fachowców. Ogólnopolska akcja kolorujeMY będzie miała drugą edycję.

Zaczęło się od rozmowy dwóch kiboli Lecha Poznań, a skończyło spotkaniem kibiców i klubów z całej Polski, przedstawiciela PZPN, prezesów firm i przedsiębiorców budowlanych. Mowa o ogólnopolskiej akcji kolorujeMY, którą w ubiegłym roku wymyślił w Poznaniu Edgar Trzcieliński, a która zalała nie tylko Facebook, ale także wszystkie polskie stadiony, i te piłkarskie, i te żużlowe.

Kiedy ruszała celem było wyremontowanie co najmniej trzech domów dziecka.

Teraz na koniec pierwszej edycji jest już ich siedem: w Jastrowiu, Kutnie, Białymstoku, Chorzowie, Katowicach Częstochowie, Gdańsku. Kibice nie kończą z kolorujeMY. Nie kończy klub Lech Poznań, nie kończą również firmy – Selena czy Kompania Piwowarska, ani Stowarzyszenie Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych “Grupa Rochna”.

– Czy było warto kolorować? Trzeba było zobaczyć twarze tych dzieciaków – mówi Andrzej Stemplewski z SGSRW. -Nie tylko ściany zostały tam pokolorowane.

kolorujeMY nabierze w tym roku jeszcze większego rozmachu. Kibice i firmy będą już nie tylko malować ściany domów dziecka, ale także murale. Zamierzają także pokolorować… stadiony, zmieniając ich czarny obraz z medialnych przekazów na ten, który, ich zdaniem, bardziej odpowiada prawdzie. PZPN już obiecał swój patronat.

– Stadionów nie trzeba zmieniać, tylko ich wizerunek – przekonuje Dariusz Łapiński, koordynator PZPN ds. kibiców.

źródło: gloswielkopolski.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv