Aktualności

Published on 21 sierpnia, 2015 | by admin

Kolejna kara dla Kolejorza.

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała Lecha Poznań karą finansową w wysokości 160 tys. zł za odpalenie pirotechniki przez kibiców podczas meczu III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów z FC Basel. To kolejna sankcja nałożona na mistrzów Polski przez piłkarską centralę – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Wcześniej ta sama komisja ukarała Lecha grzywną w wysokości 200 tys. zł i zamknięciem trybun na najbliższe spotkanie europejskich pucharów rozgrywane w Poznaniu. W tym przypadku chodziło o wywieszenie w Sarajewie podczas starcia w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów flagi z kojarzącym się z rasizmem napisem “Krew naszej rasy”. Po odwołaniu Kolejorza, wykonanie kary jednak zawieszono. Nie oznacza to oczywiście, że nic już Lechowi nie grozi.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zapewnić wstęp publiczności na najważniejszy mecz w ciągu ostatnich pięciu lat (z węgierskim Videotonem) – mówi prezes Karol Klimczak. – Niestety jednak wykonanie kary zostało tylko odłożone w czasie, ale nasze odwołanie trafiło już – zgodnie z procedurą – do UEFA.

Źródło: lechpoznan.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv