Aktualności

Published on 27 maja, 2015 | by admin

Kibole Śląska Wrocław zaatakowali fanów Sevilli na autostradzie.

Grupa pseudokibiców, prawdopodobnie sympatyzujących ze Śląskiem Wrocław napadła dziś na fanów Sevilli. Hiszpanie jechali autostradą A2 do Warszawy na finałowy mecz LE Sevilla – Dnipro.

Już od kilku dni na forach internetowych huczało, że wrocławscy pseudokibice planują zemstę na fanach z Sewilli, po tym jak w sierpniu 2013 roku zostali tam napadnięci przed meczem – pobito ich i zabrano flagi. Policja wyjaśnia jeszcze dokładne okoliczności dzisiejszego zdarzenia na autostradzie A2 pod Poznaniem.

Początkowo lubuska policja otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w powiecie świebodzińskim na 52 kilometrze autostrady A2 na pasie od granicy z Niemcami w kierunku Poznania. – Miało tam dojść do kolizji dwóch pojazdów i bójki, jednak możemy na razie potwierdzić jedynie uszkodzenia samochodu, nie mamy informacji o osobach poszkodowanych w tym zdarzeniu – mówi kom.

Sławomir Konieczny z lubuskiej policji. – Na razie ustalamy dokładny przebieg tego zdarzenia, przesłuchujemy świadków i docieramy do innych osób biorących w nim udział.

– Badamy, czy konfrontacja między stronami była zamierzona, czy może najpierw doszło do kolizji w wyniku której wywiązała się bójka – wyjaśnia policjant. W tym momencie nie potwierdza, że w autach jechali kibice Śląska i Sevilli. – Jeśli poznamy relację obu stron, będziemy mogli powiedzieć coś więcej o okolicznościach – dodaje Sławomir Konieczny. Precyzyjniej to zdarzenie opisuje świadek, którego cytuje Głos Wielkopolski: – Kibice Sevilli podróżowali skodą octavią. Kierujący mazdą i renault clio kibice Śląska Wrocław zajechali im drogę, wyskoczyli z kijami bejsbolowymi z samochodu, pobili kibiców Sevilli, rozbili im samochód i uciekli – relacjonuje świadek zdarzenia.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv