Aktualności

Published on 1 września, 2014 | by admin

Kibice Zagłębia oddali hołd ofiarom Zbrodni Lubińskiej.

Cześć i chwała bohaterom – takim okrzykiem lubińscy kibice oddali wczoraj wieczorem hołd ofiarom Zbrodni Lubińskiej. Po złożeniu kwiatów pod pomnikami na lubińskich błoniach, sympatycy Zagłębia rozwinęli transparenty i odpalili race. – Chcemy pokazać, że kibice pamiętają. Formuła, którą obraliśmy podoba się bowiem nie tylko nam – zauważa Łukasz Dominów, szef Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.

Ponad sto osób pojawiło się wczoraj (31.08) pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Lubińskiej. Oprócz kibiców z Lubina, w uroczystościach wzięli udział także fani Zagłębia z Bolesławca. Całość rozpoczęła się wspólnym marszem i złożeniem kwiatów przy każdym pomniku Solidarności.

Większość z nich to młodzi ludzie, których wówczas nie było nawet na świecie. Nie przeszkadza im to jednak w oddaniu hołdu zamordowanym mieszkańcom naszego miasta. – To bardzo ważne, by tacy młodzi ludzie znali lokalną historię i wiedzieli co stało się w Lubinie przed 32 laty. Pamięć to twarda skała, która będzie w nas trwać i rodzić właśnie takie zrywy, a gdy przyjdzie gorszy czas, wtedy na tych młodych ludzi będziemy mogli liczyć – zapewnia Łukasz Dominów.

Po oficjalnym przemówieniu szefa stowarzyszenia, kibice rozwinęli transparenty, odpalili race i odśpiewali hymn Polski.

źródło: lubin.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv