Aktualności

Published on 3 grudnia, 2016 | by admin

Kibice Górnika Zabrze z zarzutami

9 zabrzańskich pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę podczas meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce. Kolejnych czterech zostało zidentyfikowanych do bójki przed meczem Górnika Zabrze i Stomilu Olsztyn i pięciu do czynnego udziału w zbiegowisku podczas meczu z Miedzią Legnica. Identyfikacja kolejnych osób trwa. – informuje śląska policja.

Policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej nadal prowadzą czynności w sprawie zakłócenia porządku podczas sierpniowego meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kolejnym pseudokibicom. Tym razem aż 9 osób odpowie przed zabrzańskim sądem za wtargnięcie na murawę podczas trwania imprezy masowej.

Pseudokibice nie zostali zatrzymani bezpośrednio po rozegranym w sierpniu meczu. To jednak nie uchroniło ich przed odpowiedzialnością za swoje zachowanie. Analiza materiału dowodowego pozwoliła policjantom na przedstawienie pseudokibicom w wieku 20-36 lat zarzutów. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanym grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.

Czynności w sprawie identyfikacji kolejnych osób, które naruszyły przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także kodeksu karnego trwają nie tylko do sierpniowego meczu. Policjanci analizują również materiał zebrany podczas rozgrywek Górnika Zabrze z drużynami Stomilu Olsztyn i Miedzi Legnica. W pierwszym przypadku śledczy zidentyfikowali już 4 pseudokibiców, którzy brali udział w bójce przed meczem w rejonie skrzyżowania ulic Damrota, Czołgistów i Roosevelta. Natomiast kolejnych 5 zidentyfikowali do złamania prawa poprzez czynny udziału w zbiegowisku, w trakcie którego wspólnie z innymi osobami dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie podczas meczu z Miedzią Legnica. Przypomnijmy, że w tej sprawie 3 pseudokibiców już zostało zatrzymanych. Dalsze intensywne czynności w sprawach trwają.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv