Aktualności

Published on 3 lutego, 2015 | by admin

Kibic z Krakowa oskarżony

Jeden z krakowskich kibiców – Dominik L. – został oskarżony o napaść na ochroniarzy stadionu oraz funkcjonariuszy policji.

W trakcie rozgrywanego 13 września 2013 roku meczu Hutnik Kraków – Unia Tarnów oskarżony Dominik L. (uczeń jednej z krakowskich szkół średnich), wraz z innymi kibicami gości, złamał przepisy dotyczące imprez masowych.

– W trakcie meczu, na stadionie doszło pomiędzy kibicami obu drużyn do wzajemnych prowokacji, odpalali tez race. – opisuje Bogusława Marcinkowska – rzecznik prasowy prokuratury.

– Po zakończeniu meczu część kibiców opuściła stadion, część natomiast kibiców Hutnika Kraków została i odpaliła race świetlne. Kibice Hutnika Kraków otworzyli kluczem bramę ewakuacyjną, wbiegli na bieżnię stadionu i skierowali się w stronę sektora zajmowanego jeszcze przez kibiców Unii Tarnów i Wisły Kraków, rzucali też w ich kierunku kamieniami. Ci ostatni widząc zbliżających się kibiców Hutnika Kraków zaczęli wyłamywać krzesełka i rzucać nimi. Pośród grupy tych osób był m.in. oskarżony Dominik L. – relacjonuje rzecznik.

Dominik L. został rozpoznany jako osoba szarpiąca za bramę i rzucająca plastikowe krzesełka w kierunku policjantów oraz ochroniarzy. Materiałem dowodowym było nagranie ze stadionowego monitoringu.

Dominik L. przyznał się do winy, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec siedmiu innych podejrzanych postępowanie zostało zawieszone z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych czynności. Trwa ustalanie tożsamość pozostałych osób biorących udział w zajściu – większość z nich była zamaskowana.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv