Stadiony

Published on 16 lipca, 2019 | by admin

Katowice: Projekt powstaje, ale do budowy daleko

Co prawda prace projektowe postępują i budowlana część dokumentacji już jest, ale pozwolenia na budowę w tym roku nie będzie. W związku z tym za rok o tej porze możemy wciąż czekać na rozpoczęcie prac.

Radna Barbara Wnęk-Gabor zapytała w interpelacji, na jakim etapie są prace związane ze stadionem miejskim. Wiecie, z tym samym, który według billboardu Katowice już „budują”. Oficjalna odpowiedź o budowie jednak nie wspomina, bo i nie ma o czym. Zgodnie z podpisaną z projektantem umową na razie jest czas na opracowanie dokumentacji.

– Informuję, że został wykonany projekt budowlany dla przedmiotowej inwestycji. Obecnie biuro projektowe opracowuje dokumentację geologiczno-inżynierską, uzyskuje decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, a także rozpoczęła prace nad projektami wykonawczymi – poinformował Adam Kochański, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Katowice.

Do końca listopada biuro RS Architekci ma czas na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Zielone światło dla projektu powinno rozbłysnąć w pierwszym kwartale 2020 roku, a w drugiej połowie przyszłego roku ma się realnie zacząć budowa.

Aktualnie Katowice mają na inwestycję przygotowane 213 mln zł – tyle zapisano w wieloletniej prognozie finansowej. Suma może jednak zostać zweryfikowana jeszcze dwukrotnie. Najpierw na początku roku, gdy powstanie kosztorys inwestorski, a później w drugiej połowie 2020, gdy poznamy oferty potencjalnych wykonawców.

źródło: infoKatowice.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv