Aktualności

Published on 15 marca, 2015 | by admin

Karty kibica muszą zniknąć.

Frekwencja na stadionach T-Mobile Ekstraklasy może wzrosnąć, ponieważ kluby masowo odchodzą od posiadania kart kibica, co ma ułatwić ludziom wstęp na stadiony.

Choć karty kibica na większości stadionów nie są już potrzebne, to być może niedługo całkiem odejdą do lamusa. – Spora część klubów już ich nie wymaga ich posiadania – mówi Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek Ekstraklasy.

Tak naprawdę ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych nigdy nie wymagała od klubów, aby te musiały wprowadzać karty kibica. Tak po prostu było wygodniej, a prezesi drużyn sami myśleli, że wokół kart uda się zbudować program lojalnościowy znany chociażby ze stacji benzynowych. Okazało się to jednak kompletnym niewypałem.

W związku z tym przez lata karta kibica była mało użytecznym plastikiem, sami kibice odbierali ją jako dodatkowe źródło dochodów dla klubów. A tak wcale być nie musiało. – Ustawa nigdy nie mówiła, że jest konieczna do wejścia na stadion. To pomysł klubu, aby bardziej związać go z danym kibicem. Większość klubów Ekstraklasy nie wymaga już karty do zakupu biletu na mecz – dodał Stefański.

Plastikowy problem nie utrudni już wejścia na stadiony m.in.: Legii, Podbeskidzia, Piasta czy Górnika Łęczna. Ale prawo narzuca na klub obowiązek przechowywania wizerunku wszystkich osób, które wchodzą na stadion. Zamiast osławionej karty wystarczy, żeby w specjalnym pomieszczeniu obok kas biletowych zrobić sobie zdjęcie i podać dane osobowe.

A to ma być nie koniec ułatwień dla osób, które przychodzą na stadiony. – Zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych są konieczne, musimy ułatwić ludziom wstęp na stadiony, bo dzisiaj trzeba być naprawdę zdeterminowanym, aby wybrać się na mecz. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę dostępność innych rozrywek, jak wyjście do kina czy teatru – zakończył Stefański.

Zmian w ustawie szybko się nie doczekamy. Choć rządowy projekt jej nowelizacji został ogłoszony już pod koniec listopada ubiegłego roku, to dopiero za tydzień sejmowe komisje sportu i spraw wewnętrznych zaczną nad nią pracować.

źródło: interia.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv