Aktualności

Published on 18 lutego, 2015 | by admin

Górnik Zabrze uratowany? Miasto poręczyło wykup obligacji.

Wygląda na to, że byt Górnika w T-Mobile Ekstraklasie został uratowany. Udało się to dzięki pomocy prezydent Zabrza, a także radnych. Gmina poręczy obligacje, które zostaną wyemitowane przez klub.

Z każdym tygodniem rosło zagrożenie, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy Górnika w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub z Górnego Śląska ma wielkie problemy finansowe i trudno było znaleźć rozwiązanie na spłatę długów.

Pomoc zaoferowała jednak Małgorzata Mańka-Szulik, która rządzi Zabrzem. Zaproponowała radnym, by miasto poręczyło wykup obligacji, które zostaną wyemitowane przez klub. Ich wartość to 35 milionów złotych.

Wczoraj zwołano nadzwyczają sesję rady miejskiej. Najpierw przegłosowano uchwałę dotyczącą zmian w budżecie miasta na 2015 rok. Następnie przyklepano uchwałę o poręczeniu wykupu obligacji, a na koniec zatwierdzono zmiany w w prognozie finansowej miasta na lata 2016-2028.

Za każdym razem 17 radnych było za, a tylko 7 przeciw. Teraz klub musi sprzedać obligacje, ale z tym nie powinno być problemów. Dzięki pozyskanym pieniądzom Górnik spłaci długi, a także będzie miał finanse na bieżącą działalność.

Wiadomo także, że zabrzański klub obligacje będzie spłacał do 2028 roku (z odsetkami ponad 48 mln złotych).

źródło: wp.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv