Stadiony

Published on 26 maja, 2019 | by admin

Gliwice: Stadion imienia zmarłego wiceprezydenta

Stadion Mistrza Polski doczekał się w minionym sezonie rekordu frekwencji, teraz kolej na patrona. Nie mówimy o sponsorze, lecz wiceprezydencie Piotrze Wieczorku, który zmarł na początku roku.

Jak poinformował podczas mistrzowskiej fety prezydent Zygmunt Frankiewicz, miejski stadion w Gliwicach otrzyma imię Piotra Wieczorka, wieloletniego wiceprezydenta Gliwic. To właśnie Wieczorek przyczynił się do odbudowy Piasta Gliwice i odpowiadał za wiele dużych projektów w mieście.

Serwis internetowy 24Gliwice.pl pytał radnych o ocenę takiej decyzji i wydaje się, że w radzie sprzeciwu nie ma. Nie ma jeszcze terminu, kiedy oficjalnie obiekt zmieni nazwę. Będzie to jednocześnie pierwsza taka zmiana od chwili otwarcia w 2011 roku.

To nie jedyna dobra wiadomość związana ze stadionem Piasta. Obiekt w zakończonych rozgrywkach zanotował nowy rekord frekwencji. W meczu zamykającym sezon meczu z Lechem 19 maja na trybunach było 9913 widzów, z których ponad 2 tysiące nigdy wcześniej nie pojawiły się przy Okrzei. Nic zresztą dziwnego, do meczu z Lechem Piast miał raczej rozczarowującą frekwencję, niewiele ponad 4500 osób.

Osiągnięcie frekwencyjnego rekordu nie obyło się jednak bez kontrowersji. Na mecz nie wpuszczono kibiców Lecha Poznań, którzy nie usłyszeli nawet przyczyny takiej decyzji.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv