Aktualności

Published on 18 sierpnia, 2017 | by admin

Dożywocie za zabójstwo kibica Korony?

Prokuratura Krajowa poinformowała o apelacji Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód w sprawie zabójstwa kibica Korony Kielce. Wyrok 25 lat więzienia uznano za zbyt łagodny, gdyż zabójca Piotr K. ps. Kermit działał z zamiarem zabójstwa.

“Sąd przecenił okoliczności łagodzące i jednocześnie nie docenił okoliczności obciążających, zwłaszcza w postaci bardzo wysokiego stopnia winy i społecznej szkodliwości czynu, a także zachowania się oskarżonego w trakcie i po popełnieniu przestępstwa, w tym ucieczki i ukrywania się przez wiele lat przed wymiarem sprawiedliwości” – zaznaczyła prokurator, która złożyła apelację.

Karol Piróg ps. Małpa zginął po nieudanej zasadzce kibiców Wisły Kraków. Początkowo celem krakowian były flagi Korony. Gdy fani z Kielc zorientowali się jaki jest cel napastników, jeden z wiślaków zaatakował przez otwarte okno samochodu Karola Piróga. Rany okazały się śmiertelne. Poszkodowany został również inny kibic Korony, który cudem przeżył.

“W ocenie prokuratora, analiza całokształtu materiału dowodowego zebranego w sprawie, w szczególności zeznań świadków obecnych na miejscu zdarzenia, a także opinii sądowo-lekarskich i sądowo-psychiatrycznej, wskazuje, że oskarżony działał w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonych. Wielokrotnie zadawał on ciosy nożem w miejsca, gdzie znajdują się organy ważne dla życia i zdrowia człowieka. Pokrzywdzeni zostali zaatakowani w taki sposób, że nie mieli praktycznie żadnych szans obrony. Jeden z nich zmarł, natomiast drugi przeżył tylko dzięki natychmiastowej pomocy medycznej” – napisano z uzasadnienia apelacji.

źródło: www.kibice.net/news/6492-dozywocie-za-zabojstwo-kibica-korony.html

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv